Адміністративна відповідальність за податкові правопорушення
Нормативні акти України, що визначають порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)
Конституція України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР // Голос України. -13.07.96. - № 128.
Кодекс України про адміністративні правопорушення вiд 07.12.1984 № 8073-X // Відомості Верховної Ради УРСР. - 1984. - додаток до № 51. - ст. 1122.
Податковий кодекс України выд 02.12.2010 року № 2755-VІ // Голос України. - 2010. ?№ 12. ? № 229-230.
Наказ Державної податкової служби України «Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків» від 24.12.2010 року № 1042 // Офіційний вісник України. ? № 2 (21.01.2011). ? ст. 147.
Наказ Державної податкової служби України «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків» від 24.12.2010 року № 1037 // Офіційний вісник України. ? № 2 (21.01.2011). ст. 142.
Наказ Державної податкової служби України «Про затвердження Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі» від 24.12.2010 року № 1039 // Офіційний вісник України. ? № 2 (21.01.2011). ? ст. 144.
Наказ Державної податкової служби України «Про затвердження Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків» від 24.12.2010 року № 1034 // Офіційний вісник України. ? № 2 (21.01.2011). ? ст. 139.
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку» від 27.12.2010 року № 1238 // Офіційний вісник України. ? № 1 (14.01.2011). ? ст. 23.
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого грошового зобов'язання, а також форми зазначеного подання» від 27.12.2010 року № 1237 // Офіційний вісник України. ? № 1 (14.01.2011). ? ст. 22.
Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1231 «Про затвердження Порядку списання непогашених грошових зобов'язань або податкового боргу після ліквідації платника податків, не пов'язаної з банкрутством» // Офіційний вісник України. ? № 1 (14.01.2011). ? ст. 16.
Проект змін до Податкового кодексу України
Глава "Відповідальність за проступки у сфері адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)"
Стаття 1631. Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків
Відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 1632. Неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)
Неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
оподаткування проступок відповідальність кодекс
Стаття 1633. Невиконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби
Невиконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, перелічених у ст.20 цього Кодексу, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 1634. Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи
Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Висновок: активне проведення трансферу норм надасть можливість посилити захист прав, свобод, інтересів фізичних і юридичних осіб та держави, сприятиме підвищенню рівня громадського контролю за діяльністю органів публічної влади. Посилить боротьбу з корупцією, що унеможливить створення загроз національній безпеці.
Найбільш вдалими і обґрунтованими у цій сфері вважаємо пропозиції Пєткова С.В.:
http://pubpravo.at.ua/index/rezultati_naukovo_doslidnoji_roboti_kafedri/0-5.