Задачі та функції Прилуцького міськрайонного центра зайнятості

Сторінки матеріалу:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ЗВІТ

Про виконання програми навчальної практики

студента Медуниці Євгена Олександровича

Чернігів 2014

Я, Медуниця Евген Олександрович, студент 310 групи юридичного факультету Чернігівського національного технологічного університету проходив навчальну практику в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості з 16 по 27 червня 2014 року.

За час проходження практики я ознайомився:

· зі структурою, функціями та повноваженнями служби зайнятості та організацією праці працівників центру зайнятості - 1 день;

· з охороною праці на робочому місці - 1 день;

· з реєстрацією, перереєстрацією безробітних та веденням обліку осіб, які шукають роботу - 1 день;

· з соціальним діалогом на ринку праці та організацією роботи з роботодавцями - 1 день;

· з видами компенсацій незайнятим громадянам - 2 дні;

· з професійною орієнтацією та навчанням - 2 дні;

· з організацією прийому громадян з особистих питань, роботою з пропозиціями, заявами і скаргами громадян - 1 день;

· з організацією правової роботи в центрі зайнятості - 1 день.

Структура, функції та повноваження служби зайнятості та організація праці працівників центру зайнятості

Відповідно до Положення про Прилуцький міськрайонний центр зайнятості (далі - центр) є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у м. Прилуки та Прилуцькому районі. Центр підпорядковується та підзвітний Чернігівському обласному центру зайнятості (далі - регіональний центр занятості).

Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами, розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства соціальної політики України, Статутом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, рішеннями наглядової ради та правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, іншими нормативно-правовими актами, наказами, розпорядженнями та інструкціями Державного центру зайнятості - виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, наказами регіонального центру зайнятості, розпорядженнями голів місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування та цим Положенням.

Положення про центр затверджується директором регіонального центру зайнятості.

Основними завданнями центру є:

реєстрація, перереєстрація та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних;

надання особам, які звертаються до центру зайнятості загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;

надання роботодавцям послуг щодо добору працівників, інформаційно-консультаційних послуг;

виконання рішень наглядової ради та правління Фонду ЗДСС на випадок безробіття, що стосуються діяльності центру

інші завдання, які передбачені Положенням про Козелецький районний центр зайнятості.

Відповідно до опрацьованого мною положення варто зазначити про основні функції центру зайнятості, які він виконує відповідно до покладених на нього завдань:

- виплачує матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надає соціальні послуги в установленому законодавством порядку;

- формує банк даних про вільні робочі місця на підставі інформації роботодавців, забезпечує вільний доступ до цієї інформації особам, які звертаються до державної служби зайнятості;

- надає послуги з працевлаштування;

- вивчає потребу підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, у працівниках за їх професійним складом та визначає на цій основі обсяги і напрями профорієнтаційної роботи;

- здійснює профілактичні заходи, спрямовані на запобігання настанню страхових випадків

- інші функції, передбачені вищезазначеним положенням.

Центр очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади директором регіонального центру зайнятості за погодженням з Державним центром зайнятості.

Директор центру здійснює керівництво діяльністю центру та несе персональну відповідальність за виконання покладених на центр завдань та функцій, ефективну роботу центру, цільове використання коштів Фонду в межах затвердженого кошторису видатків, належне використання виділеного у розпорядження центру майна і матеріальних цінностей тощо.

Директор у межах своїх повноважень на основі та на виконання актів законодавства приймає накази, організовує і контролює їх виконання.

Відповідно до законодавства про працю та Закону України «Про державну службу» вносить на розгляд регіонального центру зайнятості пропозиції щодо прийому і звільнення працівників центру, заохочення і накладення на них стягнень.

Директор без доручення діє від імені центру, представляє його інтереси у взаємовідносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян тощо, укладає договори.

Щодо робочого часу районного центру зайнятості, то початок роботи в центрі зайнятості з 8.00, перерва на обід - з 12.00 до 13.00, закінчення роботи о 17.00, тривалість робочого тижня складає 40 годин.

Відповідно до внутрішнього трудового розпорядку за сумлінну працю до працівників центру зайнятості застосовуються такі види заохочень як грошова премія, нагородження Почесною Грамотою Державного центру зайнятості, нагородження Подякою Державного центру зайнятості, оголошення подяки директора. З правилами трудового розпорядку ознайомлюються всі працівники під власноручний підпис і відповідно за порушення даних правил для працівника настає відповідальність у вигляді оголошення догани та звільнення з роботи.

Регулювання правового становища державних службовців, які працюють у центрі, здійснюється відповідно до Закону України „Про державну службу". Структура, штатний розпис, кошторис видатків центру затверджуються регіональним центром зайнятості.

Діяльність центру фінансується за рахунок коштів Фонду.

Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, штамп і печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

В центрі зайнятості працює 33 працівники (в т.ч. 32 державних службовця та 1 робітник).

Наступне з чим я ознайомився були посадові інструкції посадових осіб, з обсягом їх прав та обов'язків, в т.ч. мого керівника, який є головним спеціалістом - юрисконсультом центру зайнятості.

Охорона праці на робочому місці

Відповідно до статті 1 ЗУ «Про охорону праці» - охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Відповідно до ст. 16 ЗУ «Про охорону праці» на підприємствах, в установах і організаціях з кількістю працюючих 50 чоловік і більше незалежно від форм власності створюється комісія з питань охорони праці. Оскільки в центрі зайнятості працює 33 працівники ( в т.ч. 32 державних службовця та 1 робітник), то комісія у даній установі не створюється.

Навчання та інструктаж працівників з питань охорони праці є складовою частиною системи управління охороною праці і проводиться з працівниками, які приймаються на роботу та в процесі їх трудової діяльності. За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий. Працівники допускаються до самостійної роботи після вступного інструктажу, навчання, перевірки теоретичних знань, первинного інструктажу на робочому місці, стажування і набуття навичок безпечних методів праці. Посадові особи до початку виконання своїх обов'язків і періодично, один раз на три роки, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Відповідальність за організацію навчання та перевірку знань з питань охорони праці в центрі зайнятості покладається на ії керівника. Контроль за навчанням і періодичністю перевірки знань з питань охорони праці здійснюється відповідальною особою з питань охорони праці.

Центр зайнятості зобов`язується при укладанні трудового договору ознайомити працівників під розписку про умови праці та про наявність на робочому місці небезпечних та шкідливих факторів; виконувати вимоги Законів України «Про охорону праці», «Про загальнообов`язкове державне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що привели до втрати працездатності» та їхні вимоги в сфері охорони праці згідно чинного законодавства; проводити навчання та інструктажі з охорони праці усіх працюючих; забезпечувати на кожному робочому місці безпечні і нешкідливі умови праці відповідно до нормативних актів. Відшкодування працівникові заподіяної на виробництві шкоди його здоров`ю або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків.

Працівник зобов'язується дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-якої роботи або під час перебування на території установи; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці; проходити в установленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди. Працівник має право відмовитися від роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров`я або для оточуючих його людей, чи виробничого або навколишнього середовища.

Реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу

Наступного дня мною були опрацьовані документи, що стосуються реєстрації та ведення обліку громадян, як таких, що шукають роботу та безробітних.

Відповідно до Порядку надання допомоги по безробіттю