Організація роботи в управлінні Пенсійного фонду України в Носівському районі

Сторінки матеріалу:

Зміст

Вступ

Розділ 1. Загальне ознайомленням з районним управлінням Пенсійного фонду України

1.1 Структура управління Пенсійного фонду України в Носівському районі на 2015 рік

1.2 Порядок прийняття на роботу і звільнення службовців

1.3 Основні обов'язки службовців

1.4 Робочий час і його використання

Розділ 2. Охорона праці на робочому місці

Розділ 3. Прийом, оформлення та розгляд документів для призначення і перерахунку пенсій

3.1 Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії

3.2 Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший

Розділ 4. Прийом, оформлення та розгляд документів для призначення і перерахунку пенсій за спеціальними законами

Розділ 5. Організація правової роботи в управлінні Пенсійного фонду

Висновки

Список використаних джерел

Вступ

Я, Оселедець Ігор Миколайович, студент 410 групи юридичного факультету Чернігівського національного технологічного університету проходив виробничу практику в управлінні Пенсійного фонду України в Носівському районі з 20 квітня по 29 червня 2015 року.

За час проходження практики я ознайомився:

· з районним управлінням Пенсійного фонду України - 2 дні;

· з охороною праці на робочому місці - 1 день;

· із прийомом, оформленням та розглядом документів для призначення і перерахунку пенсій - 15 днів;

· із прийомом, оформленням та розглядом документів для призначення і перерахунку пенсій за спеціальними законами - 8 днів;

· з організацією правової роботи в управлінні Пенсійного фонду в управлінні - 4 дні.

Виробнича практика є важливою складова частина навчального процесу. Мета її полягає у закріплені теоретичних знань , які я одержав під час навчання. Вона сприяє формуванню фахівця , який повинен досконало володіти обраною спеціальністю; формуванню потреби та здатності поповнювати знання, творчо мислити, правильно тлумачити і застосовувати правові норми; грамотно обґрунтовувати та відстоювати власну позицію .

Саме завдяки виробничій практиці я закріпив теоретичні знання,які здобув під час навчання і навчився застосовувати їх на практиці, здобув безліч нових навичок, які пригодяться мені, як в майбутній професійній діяльності так і для життєвого досвіду.

Розділ 1. Загальне ознайомленням з районним управлінням Пенсійного фонду України

1.1 Структура управління Пенсійного фонду України в Носівському районі на 2015 рік

№ п/п

Назва структурного підрозділу та посад

Кількість штатних посад

І.

Керівництво

3

1

Начальник управління

1

2

Перший заступник начальника управління

1

3

Заступник начальника управління

ІІ.

Відділ надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи

3

ІІІ.

Відділ виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності

3

IV.

Відділ з призначення пенсій

7

V.

Відділ з виплати пенсій

6

VІ.

Головний спеціаліст з інформаційних систем та програмного забезпечення

1

VІІ.

Головний спеціаліст з обслуговування та розгляду звернень громадян

1

VIII.

Головний спеціаліст-юрисконсульт

1

ІX.іА.

Головний спеціаліст з персоналу

1

X.

Секретар керівника

І

XI.

Прибиральник службових приміщень

1

XII.

Водій службового автомобіля

Всього штатних одиниць:

29

1.2 Порядок прийняття на роботу і звільнення службовців

Конституція України передбачає і забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.

У відповідності до Кодексу Законів про Працю та Закону України "Про державну службу", відносин адміністрації і працівників управління у галузі праці, зміцненні її дисципліни, ефективному використанні прав працівника робочого часу, забезпеченні високої якості роботи, підвищенні, продуктивності праці, а також створенні необхідних організаційних і економічних умов для нормальної високопродуктивної роботи, застосуванні до порушників трудової дисципліни засобів дисциплінарного і громадського впливу.

Працівники і службовці реалізують своє право на працю згідно Законів України про Працю і "Про державну службу" шляхом укладання адміністрацією управління з працівником трудового договору, за яким працівник зобов'язується виконувати доручену йому роботу з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, адміністрація зобов'язується виплачувати йому заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи. Договір може бути строковий, безстроковий і на виконання певної роботи.

Прийняття на роботу в управління Пенсійного фонду України проводиться, як правило, на конкурсній основі. Для взяття участі у конкурсі на заміщення вакантних посад громадяни подають такі документи:

- особистий листок по обліку кадрів з фотокарткою, автобіографію, копію документів про освіту і вчене звання або ступінь. Якщо особа поступає на роботу вперше - довідку про останнєзаняття;

- паспорт і військовий квиток, дипломи про освіту пред'являються особисто. Трудова книжка працівником здається у відділ кадрів на передодні призначення на посаду.

Забороняється вимагати від громадян при прийнятті на роботу документи, пред'явлення яких не передбачено чинним законодавством і цим Положенням. При прийнятті працівників на посаду державних службовців вони одночасно приймають Присягу державних службовців, а також при призначенні на посади 3-7 категорій пред'являють декларації про їх доходи.

Прийняття на роботу оформлюється відповідним наказом, який повідомляється працівникові під розписку. В наказі вказується назва посади, структурного підрозділу, розмір оплати праці відповідно до штатного розпису, в разі необхідності випробувальний термін.

До початку роботи за укладеним договором, при переведенні в установленому порядку на іншу роботу, адміністрація зобов'язана:

- ознайомити службовця з дорученою роботою, умовами оплати праці, роз'яснити його права і обов'язки, взаємовідносини по службі;

- ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку управління;

- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами, оргтехнікою, тощо;

- провести інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Всім працівникам, які працюють в управління більше 5 днів ведуться книжки за установленим законодавством порядком.

Припинення трудового договору можливе при умовах, передбачених чинним законодавством.

Працівник має право за своєю ініціативою розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це адміністрацію управління письмово за 2 тижні. При розірванні трудового договору з поважних причин адміністрація повинна розірвати договір у строк, який просить працівник.

Припинення трудового договору може наступ - в інших передбачених чинних законом випадках і оформляється наказом.

У день звільнення адміністрація зобов'язана видати працівникові його трудову книжку із внесеними до неї необхідними записами і провести з ним повний розрахунок. Днем звільнення вважається останній день роботи.

При укладанні трудового договору може бути обумовлений угодою сторін випробуваний термін з метою перевірки відповідності робітника або службовця роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена у наказі про прийняття на роботу.

1.3 Основні обов'язки службовців

Службовці зобов'язані:

- працювати чесно і добросовісно, дотримуватись дисципліни праці, Правил трудового внутрішнього розпорядку, своєчасно виконувати, розпорядження адміністрації, використовувати робочий час для продуктивної праці, а також дотримуватись вимог по охороні праці, і техніці безпеки, протипожежної охорони та виробничої санітарії, берегти доручену власність управління;

- покращувати якість робото, не допускати упущень і прорахунків, дотримуватись службової дисципліни, вживати заходів до негайного усунення недоліків, причин і умов, які перешкоджають або ускладнюють, нормальне виконання роботи, і негайно повідомляти про те, що трапилось, адміністрацію;

- утримувати своє робоче місце в належному порядку, чистоті, справному стані, а також підтримувати чистоту у відділі і на території установи;

- дотримуватись встановленого порядку збереження матеріальних цінностей і документів;

- бережливо ставитись до майна управління, меблів, оргтехніки тощо, раціонально витрачати і використовувати оргтехніку, інвентар, канцелярські приладдя, канцелярські приладдя, матеріали, енергію та інші матеріальні ресурси.

Економмо використовувати час на міжміські та міські телефонні переговори.

Працівник повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не передоручати і виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством, та за дорученням або згодою керівника.

Адміністрація не вправі вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Коло обов'язків, які виконує кожний працівник, відповідно до своєї кваліфікації або посади, визначається посадовою інструкцією і положеннями, затвердженими в установленому порядку.

Працівник має право на відпочинок, здорові і безпечні умови праці, на матеріальне забезпечення і соціальне страхування згідно чинного законодавства.

1.4 Робочий час і його використання

Початок роботи в управлінні Пенсійного фонду України в Носівському районі Чернігівської області - о 8.00 годині;