Чотки та їх значення

Людство знайоме з чотками вже дуже давно. Ще в другому тисячолітті до нашої ери індійські суфії під час медитації перебирали пальцями намистини з натуральних каменів.

Йшов час, і чотки поступово поширилися по всьому світу, знайшовши в кожній релігії свою індивідуальність, при цьому незмінно виконуючи роль засобу для збереження ритму і концентрації під час молитви. Перші пристосування для підрахунку молитов виготовлялися з підручних засобів - плодів, насіння, кістки тварин або деревини. Пізніше люди навчилися обробляти дорогоцінні й напівкоштовні камені, і чотки перетворилися на справжній витвір мистецтва, прикраса і показник статусу свого власника.

У наш час чотки - це не тільки релігійний атрибут, але і невід'ємний символ культури, щоб їх купити досить перейти за посиланням https://brasletik.kiev.ua/chetki.

Призначення чоток змінювалося від століття до століття. У східних релігіях неспішне перебирання прохолодних намистин допомагало молиться увійти в медитативний стан, відмовитися від навколишньої суєти і наблизитися до просвітління. У мусульман чотки називають 'батогом для диявола'.

У ранньому православ'ї суть чіткий полягала в тому, щоб допомогти не вміють рахувати монахам не помилитися в кількості багаторазово повторюваних молитов. Згодом чотки увійшли в життя мирян і навіть стали атрибутом моди.

Сьогодні багато людей, далекі від будь-якої релігії, люблять перебирати намистини чоток для зняття стресу і набуття внутрішньої гармонії. Розмірене постукування намистини про намистину допомагає відновити нормальний серцевий ритм, розслабитися або, навпаки, гранично сконцентрувати свою увагу. Кажуть, що правильні чотки можуть накопичувати енергію і приносити своєму власникові здоров'я і благополуччя.

Дуже часто використовують чотки люди, які перенесли інсульт. Чотки допомагають їм відновлювати рухливість рук.

Молитви послідовників ісламу не обходяться без чоток. Мусульмани називають чотки - тасбіх, Субха або Місбаха. На сторінках нашого сайту ми частіше називаємо просто мусульманські чотки або тасбіх. У мусульманстві часто зустрічаються чотки, що складаються з дев'яноста дев'яти намистин - по числу імен Аллаха, або їх зменшені аналоги з кількістю намистин від одинадцяти до тридцяти трьох. Після кожного одинадцятого елемента на вервиці встановлений спеціальний роздільник, щоб було зручніше вважати молитви.