Організація роботи суду
Сторінки матеріалу:
- Організація роботи суду
- Сторінка 2
- Сторінка 3
- Сторінка 4
Міністерство освіти і науки України
Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича
Юридичний факультет
Кафедра правосуддя
ЗВІТ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
(в Садгірському районному суді м. Чернівці)Студента 4-го курсу
407 групи
денної форми навчання
Борсука М.М.
Керівник практики:
Федорук Н.С.
Чернівці, 2010
ВСТУП
суд закон секретар архіваріус
Я, Борсук Максим Михайлович, проходив навчальну практику з 1 лютого по 26 лютого 2010 року в Садгірському районному суді міста Чернівці.
Моїм керівником практики від підприємства був Коглянчук Іван Васильович, який займає посаду помічника судді Садгірського районного суду м. Чернівці.
База практики відповідає основним вимогам проходження практики: суд забезпечений законами, інструкціями, іншою нормативною базою, необхідною літературою, ксероксами, комп'ютерами.
Основними завданнями проходження практики є: ознайомитись із структурою суду та його основними підрозділами; вивчити основні функції суду та його підрозділів; ознайомитись із організаційним забезпеченням діяльності суду, а також набути навичок складання та оформлення процесуальних документів; бути присутнім на судових засіданнях, тощо.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судоустрій" від 07.02.2002 року, Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Правосуддя здійснюється у певному процесуальному, регламентованому законодавством, яке встановлює процедуру діяльності судів по розгляду і вирішенню конкретних справ, що їм підвідомчі, і тим самим забезпечує права і охоронювані законом інтереси тих, кого зачіпає діяльність суду, - учасників судочинства.
01 лютого 2010 року
Ознайомився із організацією роботи суду, його структурою, розподілом обов'язків між суддями і законодавством, що регулює порядок вирішення спорів із різних правовідносин.
Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат.
Апарат Садгірського районного суду м. Чернівці складається з:
1. Голови суду
2. Заступника голови суду
3. 3-х суддів
4. 5-ти секретарів судового засідання
5. 5-ти помічників суддів
6. 3-х секретарів суду
7. діловода
8. 3-х консультантів суду
9. друкарки
10. архіваріуса
11. судового розпорядника
Голова суду здійснює організаційне керівництво діяльністю суду; визначає обсяг обов'язків заступника (заступників) голови суду; на підставі акта про призначення на посаду судді чи обрання суддею безстрокове або припинення повноважень судді видає відповідний наказ; приймає на роботу й звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця в установленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення; здійснює заходи щодо забезпечення формування складу народних засідателів; організовує ведення судової статистики; проводить роботу щодо підвищення кваліфікації працівників апарату суду; представляє суд у відносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями; здійснює інші передбачені законом повноваження.
Заступник голови суду здійснює вивчення та узагальнення практики розгляду заступником голови суду судових справ і застосування законодавства, за дорученням заступника голови суду здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, узагальнень, інформації про кількість та стан розгляду заступником голови суду справ усіх категорій тощо, бере участь у розробці пропозицій до проектів планів роботи суду, проводить аналітичну роботу з виконання планів роботи суду за дорученням голови суду або його заступника.
Помічник судді є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається ЗУ "Про державну службу". Помічник судді безпосередньо підпорядкований голові суду,судді, помічником якого він є. Помічник судді вивчає матеріали справи, здійснює підбір законодавства та матеріалів судової практики, необхідних для розгляду конкретної судової справи, бере участь у попередній підготовці судових справ.
Секретар судового засідання є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається ЗУ "Про державну службу". Секретар судового засідання безпосередньо підпорядкований судді з яким він працює відповідно до внутрішнього розпорядку обов'язків,координує свою роботу з помічником судді.
Діловод є службовцем апарату суду. Діловод підпорядкований старшому секретарю суду,а в Садгірському районному суді м. Чернівці за штатним розписом такої посади не передбачено, тому діловод підпорядковується голові суду.
Судовий розпорядник та секретар суду є посадовими особами апарату суду . Безпосередньо підпорядковуються голові суду. Судовий розпорядник забезпечує додержання особами, що знаходяться в суді, встановлених правил, виконання ними розпорядження головуючого судовим засіданням. Секретар суду координує роботу службовців апарату суду, які забезпечують роботу канцелярії.
Архіваріус є службовцем апарату суду. Безпосередньо підпорядковується голові суду. Працює з документами, що надійшли до суду, забезпечує їх зберігання в архіві суду.
02 лютого 2010 року
Ознайомився з розподілом обов'язків між суддями і законодавством, що регулює порядок вирішення спорів із різних правовідносин
Керівника апарату суду немає, так як при такій чисельності штату апарату суду керівник апарату суду не передбачений, його обов'язки виконує голова суду, тобто голова суду очолює апарат суду. Структура і штатна чисельність апарату суду затверджується в установленому порядку за поданням голови суду.
Голова суду має службовий обов'язок приймати громадян. Прийомним днем Голови Садгірського районного суду м. Чернівці є понеділок. Про це секретарем Голови суду вивішене оголошення на дошці об'яв. Режим роботи Садгірського районного суду м. Чернівці:
9.00 - 18.00
Обідня перерва: 13.00 - 14.00
Вихідні дні:
субота, неділя.
Суддя - носій судової влади. Суддя є посадовою особою апарату суду, яка відповідно Конституції України наділена повноваженнями здійснювати і виконувати свої обв'язки на професійній основі в Конституційному Суді України та судах загальної юрисдикції.
ЗУ "Про статус суддів",ЗУ "Про судоустрій" визначають обов'язки суддів, якими керуються судді Садгірського районного суду м. Чернівці. Вони відповідно до ЗУ "Про судоустрій" розглядають кримінальні, цивільні справи, а також справи про адміністративні правопорушення. Посадової інструкції судді немає. Але між суддями існує розподіл обов'язків за вузькою спеціалізацією, яка проявляється так: всього в Садгірському районному суді м. Чернівці п'ять суддів, з яких два судді розглядають кримінальні справи пов'язані з неповнолітніми, два судді - по адміністративним спорам.
Ознайомившись із законодавством, яким керуються судді в своїй діяльності, можна виділити такі обов'язки суддів:
· судді зобов'язані при здійсненні правосуддя дотримуватись Конституції України, Законів України, іншого чинного законодавства України, а також в порядку встановленому процесуальним законом;
· забезпечити всебічний, повний та об'єктивний розгляд судових справ з дотриманням строків встановлених законодавством України;
· в своїй діяльності судді зобов'язані додержуватись вимог,що встановленні суддям в ст. 5 ЗУ "Про статус суддів";
· додержуватись службової дисципліни, розпорядку роботи суду;
· суддя повинен здійснювати процесуальні дії та організаційні заходи для забезпечення розгляду справи;
· суддя повинен контролювати своєчасне звернення до виконання судових рішень, поставлених під його головування;
· суддя не повинен розголошувати відомості, що є державною, службовою, комерційною,військовою, банківською таємницею, таємницю нарадчої кімнати, відомості про особисте життя громадян, та інші відомості, для забезпечення нерозголошеності яких було прийнято рішення про закрите судове засідання.
ЗУ "Про державну службу" покладає обов'язок етичного поводження на суддів та інших державних службовців суду. Судді не повинні допускати вчинків та будь-яких дій, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності.
03 лютого 2010 року
В цей день я ознайомлювався з роботою канцелярії суду.
В кожному місцевому суді є канцелярія, яка займається обліком і реєстрацією звернень громадян і юридичних осіб, обліком і збереженням судових справ, речових доказів, відправкою справ за скаргами до апеляційного суду, займається розподілом кореспонденції, яка надійшла до суду, забезпеченням збереження та правильного заповнення трудових книжок працівників суду, особистих справ та карток обліку.
Канцелярія суду діє на основі Інструкції з діловодства у Верховному суді АРК, обласному, міжобласному, Київському і Севастопольському міських, районному (міському) судах, яка затверджена наказом Міністра юстиції України від 13.03.1997р. за № 22/5, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.03.1997р. 82/1886.
Загальне керівництво роботою канцелярії Садгірського районного суду м. Чернівці здійснює голова суду , який своєчасно вживає заходів до усунення недоліків і упущень в її роботі.
Організовує роботу канцелярії, керує роботою секретарів, діловодів, друкарки, архіваріуса завідувач канцелярією , на яку покладаються такі обов'язки:
1) розподіл роботи між працівниками канцелярії суду і контроль за виконанням ними своїх обов'язків;
2) розподіл кореспонденції, що надійшла до суду;
3) контроль за веденням документів первинного обліку, нарядів, обліку і реєстрації звернень громадян і юридичних осіб та строками їх вирішення;
4) організація роботи по обліку і збереженню судових справ, речових доказів та канцелярського приладдя;
5) контроль за виконанням постанов про помилування;
6) контроль за своєчасною відправкою справ зі скаргами, поданнями, протестами до вищої ланки суду та витребуваних для перевірки порядком нагляду;
7) контроль на відкликанням виконавчих документів у разі припинення виконання;
8) забезпечення збереження та правильного заповнення трудових книжок працівників суду, особистих справ та карток обліку;
9) ведення фінансової звітності;
10) контроль за веденням контрольних та зведених виконавчих проваджень;
11) облік явки на роботу працівників суду;
12) впровадження науково-технічних засобів в роботу працівників канцелярії.
04 лютого 2010 року
Ознайомився з обов'язками секретаря судового засідання під час прийому суддею громадян та в період підготовки справ, призначених для розгляду в судовому засіданні
Секретар судового засідання є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається ЗУ "Про державну службу". Секретар судового засідання безпосередньо підпорядкований судді з яким він працює відповідно до внутрішнього розпорядку обов'язків, координує свою роботу з помічником судді.
У своїй роботі секретар судового засідання керується Тимчасовою посадовою інструкцією та Інструкцією з діловодства.
Судові справи (матеріали) підшиваються в спеціальну обкладинку, виготовлену типографським способом (додаток на обкладинці судової справи вказується:
· найменування суду;
- 1
- 2
- 3
- 4
- наступна ›
- остання »