Контрольні повноваження Антимонопольного комітету України
Сторінки матеріалу:
- Контрольні повноваження Антимонопольного комітету України
- Сторінка 2
- Сторінка 3
- Сторінка 4
- Сторінка 5
Зміст
- Вступ
- Розділ 1. Місце і роль антимонопольного комітету України в системі органів виконавчої влади
- 1.1 Нормативно-правове регулювання і статус Антимонопольного комітету України в системі органів виконавчої влади
- 1.2 Основні функції та напрямки діяльності Антимонопольного комітету України
- 1.3 Система органів Антимонопольного комітету України та форми взаємодії з правоохоронними органами
- Розділ 2. Державний контроль як функція управління у сфері конкуренції
- 2.1 Попередній контроль як різновид контролю у сфері конкуренції
- 2.2 Поточний (оперативний) контроль як різновид контролю у сфері конкуренції
- 2.3 Право доступу до інформації в механізмі реалізації державного контролю у сфері конкуренції
- Розділ 3. Шляхи удосконалення конкурентного законодавства України
- Висновки
- Список використаних джерел
антимонопольний комітет україна повноваження
Таким чином, існує достатньо нормативних і теоретичних передумов для розгляду правових основ діяльності АМК з метою забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності. Потреба здійснення аналізу вказаної проблеми ґрунтується на відсутності у сучасній адміністративно-правовій науці спроб їх системного проведення, адже в дослідженнях вивчалися лише окремі аспекти діяльності щодо державного захисту економічної конкуренції. Так, Л.Р. Біла, Д.М. Лук'янець досліджували проблеми адміністративної відповідальності за порушення антимонопольного законодавства, процесуальний аспект притягнення до відповідальності за недобросовісну конкуренцію вивчала О.В. Когут, питання адміністративної відповідальності юридичних осіб у сфері економічних відносин досліджував Д.Д. Лилак.
Проблемні питання діяльності АМК, а також особливості становлення і розвитку антимонопольного законодавства складали предмет досліджень з господарського права (В.К. Мамутов, Н.О. Саніахметова, Н.М. Корчак, С.А. Кузьміна, О.Л. Чернелевська, І.А. Шумило та інші).
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в тому, щоб визначити зміст і структуру контрольних повноважень Антимонопольного комітету України, особливості його правового статусу, розробити рекомендації та пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке регулює діяльність Антимонопольного комітету України у сфері державного захисту економічної конкуренції.
Зазначена мета дослідження зумовлює постановку та розв'язання наступних завдань:
– визначити особливості державного захисту конкуренції в Україні враховуючи світовий досвід у цій сфері;
– здійснити систематизацію правових основ діяльності Антимонопольного комітету України;
– визначити основні функції та напрямки Антимонопольного комітету України;
– визначити структуру та систему Антимонопольного комітету України;
– визначити форми взаємодії з правоохоронними органами;
– окреслити межі компетенції Антимонопольного комітету України;
– сформулювати рекомендації щодо змін і доповнень до чинного законодавства, спрямовані на удосконалення конкурентного законодавства України.
Об'єктом дослідження є суспільні відносини, які виникають у сфері діяльності Антимонопольного комітету України.
Предмет дослідження становить контрольні повноваження Антимонопольного комітету України.
Методи дослідження. Методологічною основою магістерського дослідження є сукупність методів і прийомів наукового пізнання. Їх застосування обумовлюється системним підходом, що дає можливість досліджувати проблеми в єдності їх соціального змісту і юридичної форми. Для аналізу правового статусу та контрольних повноважень Антимонопольного комітету України як складної правової конструкції використовувались методи аналізу та синтезу. Структурно-логічний та порівняльно-правовий метод використано для аналізу структурних елементів правового статусу та контрольних повноважень Антимонопольного комітету України. Методи класифікації‚ групування застосовувалися для виокремлення видів повноважень Антимонопольного комітету України як складових його правового статусу. За допомогою статистичного методу і документального аналізу встановлено недоліки правового регулювання статусу Антимонопольного комітету України.
Нормативну базу роботи склали Конституція України, чинне адміністративне та господарське законодавство, нормативно-правові акти інших галузей права, окремі норми, що регулюють питання правового статусу Антимонопольного комітету, практика їх застосування.