Стаття 402. Порядок відновлення втраченого судового провадження
1. Відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
1. Відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі – це самостійна категорія справ, які відрізняються від справ позовного провадження і справ окремого провадження[147]. Цей інститут не є новим для законодавства України, оскільки ЦПК 1963 р. у Додатку № 3 „Порядок відновлення втраченого судового або виконавчого провадження” містив процесуально-правовий механізм врегулювання цього питання.
Слід зазначити, що правова природа даної категорії справ є близькою до процесуально-правової природи справ окремого провадження, оскільки для неї характерним є відсутність спору про право цивільне та наявність у справі однієї сторони – заявника.
ЦПК не передбачає, яке провадження слід вважати втраченим. На нашу думку, провадження вважається втраченим, якщо втрачено (знищено) судову справу. Причинами втрати провадження може бути викрадення, загублення, фізичне знищення справи.
2. Втраченим судовим провадження, яке може бути відновлене, вважається як вся, так і частина документів (окремий документ) конкретної цивільної справи позовного, наказного чи окремого провадження, яке було закінчене ухваленням рішення або постановленням ухвали про його закриття.
За правилами цього розділу відновлюється провадження незалежно від причин та обставин його втрати.