Організація роботи Городенківського районного суду м. Чернівці
Сторінки матеріалу:
- Організація роботи Городенківського районного суду м. Чернівці
- Сторінка 2
- Сторінка 3
- Сторінка 4
Міністерство освіти і науки України
Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича
Юридичний факультет
Кафедра правосуддя
ЗВІТ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
(в Городенківському районному суді )Студента 4-го курсу
400 групи
денної форми навчання
Григоріва О.П.
Керівник практики:
Паскар А.Л.
Чернівці, 2011р.
ВСТУП
Правосуддя - особлива функція державної влади, що здійснюється через розгляд і вирішення в судових засіданнях цивільних справ зі спорів, стосовних до прав та інтересів громадян, підприємств, установ та кримінальних справ і застосування карних заходів щодо осіб, винних у вчиненні злочину, або виправдання невинних. Правосуддя здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів поширюється на всі правопорушення, що виникають у державі. Судові рішення приймаються судами від імені України і є обов'язковими для виконання на всій території.
У становленні незалежної, демократичної, соціальної і правової держави важлива роль належить судовій владі. Тривалий час суди України були переважно карально-репресивними органами. Сьогодні вони покликані забезпечувати належне функціонування права, відновлювати справедливість і законність у суспільних відносинах.
Сучасний етап становлення і зміцнення України як правової, демократичної, незалежної держави вимагає позитивних соціально-економічних, політичних, та правових змін. Разом з тим такі зміни неможливі без докорінного покращення діяльності всіх державних структур, у тому числі судових та правоохоронних органів.
Безперечно, забезпечити надійний захист прав та свобод людини і громадянина може лише судова система, яка діятиме винятково на засадах визначених Конституцією: законності; рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом; гласності судового процесу; змагальності сторін; додержання презумпції невинуватості в умовах незалежності і недоторканості суддів; обов'язковість рішень суду.
Навчальна практика є важлива складова частина навчального процесу, мета якої полягає в закріплені теоретичних знань, які студент одержав під час навчання і набуття практичних навичок роботи з спеціальності. Навчальна практика сприяє формування фахівця правознавця, який повинен досконало володіти обраною спеціальністю, мати належну теоретичну та практичну підготовку. Практика формує потреби та здатності поповнювати знання, творчо мислити, правильно тлумачити і застосовувати правові норми, грамотно обґрунтовувати та відстоювати власну позицію, давати правильну правову та моральну оцінку незаконним та соціально-небезпечним діянням, захищати права, свободу і законі інтереси громадян, суспільства і держави.
01.02.2011р. Прибув на місце практики в Городенківський районний суд, ознайомився з його структурою
районний суд канцелярія секретар
Я, Григорів Олексій Петрович з 01.02.2011р. по 28.02.2011р. проходив практику в Городенківському районному суді. Городенківський районний суд, як і інші суди I інстанції, керується Конституцією України, законами України, які регулюють основні поняття, права та обов'язки працівників суду, а також усіх суб'єктів правовідносин, які звертаються до суду за захистом прав, свобод і законних інтересів. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Громадяни України мають право на судовий захист від посягань на честь і гідність, життя і здоров'я, на особисту свободу і майно. Суд першої інстанції розглядає справи віднесені процесуальним законом до його підсудності - це справи передані до його провадження у зв'язку з нововиявленими обставинами, кримінальні, цивільні, господарські, справи про адміністративні правопорушення та інші справи у передбачених законом випадках. Місцевий суд вивчає і узагальнює судову практику, а також здійснює інші повноваження, надані йому законом. Городенківський районний суд, як суд І інстанції має таку структуру:
1. Голова суду;
2. 3 судді;
3. Керівник апарату суду;
4. Помічник керівника апарату суду;
5. 4 помічники суддів;
6. 4 секретарі судових засідань;
7. 1 консультанти суду;
8. Канцелярія суду:
Ш старший секретар суду;
Ш секретар з цивільних справ;
Ш секретар з кримінальних справ;
Ш секретар з адміністративних справ;
9. Судовий розпорядник;
10. Архіваріус;
11. Спеціаліст з комп'ютерних технологій.
В суді склалася така ситуація, що в липні попереднього року голова суду вийшов на пенсію, а на його місце інший суддя не був призначений. В даний час один із суддів виконує обов'язки відсутнього голови суду. Зараз у суді велика кількість справ за позовами пенсіонерів «дітей війни» до Пенсійного фонду «Про перерахунок пенсій», всіх суддів вкрай загружено і суду не вистачає ще одного судді. Та незважаючи на таку ситуацію влада зволікає з призначенням ще одного судді, який відсутній вже близько 6-ти місяців.
02.02.2011р. Ознайомився з повноваженнями суддів і голови суду
Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначаються голова та заступник голови суду згідно ст. 21 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів». Голова місцевого суду:
1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
2) визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;
3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
7) контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
8) забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
9) здійснює інші повноваження, визначені законом.
Судді районного суду здійснюють правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом; процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи; контроль відповідно до закону за своєчасним зверненням до виконання судових рішень, поставлених під його головування та інші передбачені законом повноваження.
03.02.2011р. Завдання суду першої інстанції
Діяльність суду при здійсненні правосуддя спрямована на всемірне зміцнення законності і правопорядку, запобігання злочинам та іншим правопорушенням і має завданням охорону від усяких посягань:
Ш закріплених у Конституції України суспільного ладу, його політичної та економічної систем;
Ш соціально-економічних, політичних та особистих прав і свобод громадян, проголошених і гарантованих Конституцією і законами України;
Ш прав і законних інтересів державних підприємств, установ, організацій, колгоспів, інших кооперативних організацій, їх об'єднань, інших громадських організацій.
Усією своєю діяльністю суд виховує громадян у дусі відданості Батьківщині, у дусі точного і неухильного виконання Конституції і законів України, додержання дисципліни праці, чесного ставлення до державного і громадського обов'язку, поваги до прав, честі і гідності громадян. Застосовуючи міри кримінального покарання, суд не тільки карає злочинців, але також має своєю метою їх виправлення і перевиховання.
Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною радою України.
04.02.-07.02.2011р. Ознайомлення з роботою та обов'язками працівників канцелярії районного суду
На працівників канцелярії суду покладається колосальний об'єм роботи, обов'язки та види робіт, які покладаються на працівників канцелярії зазначені у Посадових інструкціях працівників місцевого загального суду. Згідно цієї інструкції завідувач канцелярії організовує роботу канцелярії, керує роботою секретарів, діловода, архіваріуса. На завідувача канцелярії покладається: розподіл роботи між працівниками канцелярії суду і контроль за виконанням ними своїх обов'язків; розподіл кореспонденції, що надійшла до суду; контроль за веденням документів первинного обліку, нарядів, обліку і реєстрації звернень громадян і юридичних осіб; організація обліку і зберігання судових справ, речових доказів; контроль за своєчасним відправленням справ зі скаргами, поданнями, протестами до вищої ланки суду; забезпечення збереження та правильного заповнення трудових книжок працівників суду, особових справ та карток обліку тощо.
На старшого секретаря суду покладено такі посадові обов'язки:
Ш організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду;
Ш розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків;
Ш організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду;
Ш контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ;
Ш здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання;
Ш забезпечує своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення документів первинного обліку, відповідає за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення;
Ш здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівникові апарату про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду;
Ш збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду;
На секретарів суду покладено такі посадові обов'язки:
Ш веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді;
Ш забезпечує зберігання судових справ та інших матеріалів;
Ш веде номенклатурні справи суду;
Ш здійснює облік і забезпечує зберігання речових доказів;
Ш здійснює підготовку судових справ із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій;
Ш веде контрольні та зведені контрольні виконавчі провадження;
- 1
- 2
- 3
- 4
- наступна ›
- остання »