Всього на сайті:

Дисертацій з права онлайн: 62

Підручників з права онлайн: 37

НПК кодексів України онлайн: 16

  • strict warning: Non-static method Pagination::getInstance() should not be called statically in /home/lanosorg/mego.info/sites/all/modules/pagination/pagination.module on line 307.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/lanosorg/mego.info/sites/all/modules/pagination/pagination.module on line 307.
  • strict warning: Non-static method Pagination::getInstance() should not be called statically in /home/lanosorg/mego.info/sites/all/modules/pagination/pagination.module on line 410.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/lanosorg/mego.info/sites/all/modules/pagination/pagination.module on line 410.
  • strict warning: Non-static method Pagination::getInstance() should not be called statically in /home/lanosorg/mego.info/sites/all/modules/pagination/pagination.module on line 344.
  • strict warning: Only variables should be assigned by reference in /home/lanosorg/mego.info/sites/all/modules/pagination/pagination.module on line 344.

Стаття 27. Штраф

Штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках І розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

(Із змінами, внесеними згідно з указами Президії Верховної Ради Української PCP від

27.06.86   p. № 2444-ХІ, від 12.06.87 р. № 4134-Х І, від 03.08.88 p. № 6347-ХІ, від 07.03.90 р. № 8918-ХІ ; у редакції Закону України від 07.02.97 p. № 55/97-ВР)

(1)     Відповідно до статті 27 КУАП, штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

(2)     Згідно ч. 1 ст.307 цього Кодексу, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

(3)     У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб,

які їх замінюють, в загальному порядку, передбаченому для стягнення штрафу, встановленому частиною 1 цієї статті.

(4)     Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України (додатково див. статтю 258, 309 цього Кодексу).

(5)     Порядок провадження по виконанню постанови про накладення штрафу визначено главою 27 цього Кодексу.

(6)     Розмір штрафів, передбачених цим Кодексом, обчислюється виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до пункту 22.5 статті 22 Прикінцевих положень Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (сам Закон вже не діє), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум, то для цілей їх застосування використовується сума у розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 6.1.1 пункту 6.1 статті 6 цього Закону для відповідного року (з урахуванням положень пункту 22.4 Закону).

Необхідно зазначити, що поняття "кваліфікація" та "санкція" за своєю правовою природою відрізняються за своїм значенням та змістом.

Санкція як структурна частина Кодексу України про адміністративні правопорушення використовується для визначення виду і розмірів адміністративної відповідальності.

Кваліфікація відрізняється від санкції тим, що встановлює юридичну відповідність ознак протиправного діяння ознакам складу адміністративного правопорушення.

Іншими словами, "кваліфікація" - вказує на те, що саме вчинено, а "санкція" - визначає міру відповідальності.

Санкції, що передбачають за вчинення адмінправопорушень, передбачених Особливою частиною цього Кодексу, адміністративне стягнення у вигляді штрафу, містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Його розмір становить 17 гри., про що зазначено в пункті 22.5 статті 22 Прикінцевих положень Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".