Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 366. Звернення стягнення на частку у майні, що є у спільній частковій власності

1.  Кредитор співвласника майна, що є у спільній частковій власності, у разі недостатності у нього іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, може пред´явити позов про виділ частки із спільного майна в натурі для звернення стягнення на неї.

Якщо виділ в натурі частки із спільного майна має наслідком зміну його призначення або проти цього заперечують інші співвласники, спір вирішується судом.

2. У разі неможливості виділу в натурі частки із спільного майна або заперечення інших співвласників проти такого виділу кредитор має право вимагати продажу боржником своєї частки у праві спільної часткової власності з направленням суми виторгу на погашення боргу.

У разі відмови боржника від продажу своєї частки у праві спільної часткової власності або відмови інших співвласників від придбання частки боржника кредитор має право вимагати продажу цієї частки з публічних торгів або переведення на нього прав та обов´язків спів-власника-боржника, з проведенням відповідного перерахунку.

Припинення права спільної власності може бути також у випадку звернення стягнення на частку учасника права спільної часткової власності в спільному майні. Кредитор учасника права спільної часткової власності вправі вимагати виділу частки боржника в натурі для звернення на неї стягнення, при недостатності у боржника майна, на яке можна звернути стягнення. При неможливості виділу частки в натурі або, якщо проти цього заперечують інші учасники права спільної часткової власності, кредитор має право вимагати продажу боржником належної йому частки іншим співвласникам з направленням отриманих коштів на погашення боргу. У випадку відмови боржника від продажу своєї частки Іншим учасникам спільної часткової власності або при відмові інших співвласників від придбання частки боржника, кредитор вправі вимагати продажу частки боржника в праві спільній частковій власності сторонній особі, або переводу на нього прав і обов´язків співвласника-боржника з проведенням відповідних перерахунків. Таким чином, при зверненні стягнення на частку учасника спільної часткової власності відбувається виділ у натурі частки в праві спільної часткової власності, що належить власнику-боржнику, або відчуження цієї частки іншим особам. Тому в даному випадку правовідносини спільної часткової власності припиняються тільки для співвласника-боржника і зберігаються між іншими учасниками права спільної часткової власності. Якщо співвласників буде тільки двоє, правовідносини права спільної часткової власності припиняються.