Стаття 69. Пошкодження сінокосів і пасовищних угідь на землях державного лісового фонду
Пошкодження сінокосів і пасовищних угідь ва землях державного лісового фонду - тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно із законами України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони земель державного лісового фонду (див. Лісовий кодекс України, Земельний кодекс України).
Предмет посягання - сінокоси і пасовищні угіддя.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у пошкодженні сінокосів і пасовищних угідь на землях державного лісового фонду (формально-матеріальний склад).
Відповідно до статті 34 Земельного кодексу, громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища. Якщо йдеться про землі лісового фонду, користувачі зобов'язані додержуватися усіх вимог і обов'язків щодо користування лісовим фондом, встановленими законом.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.