Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 94. Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях промисловості

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, - тягне за собою накладення штрафу на працівників від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб - від десяти до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно із законами України від 19.01.95 р. № 8/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. № 2342-НІ)

1.   Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки та охорони праці (див. Кодекс законів про працю України, Закони України "Про охорону

праці", "Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення", Гірничий закон України).

Безпосередній об'єкт - встановлений порядок зберігання, використання та обліку вибухових матеріалів.

Предмет посягання - вибухові матеріали (речовини). Згідно ст. 1 Гірничого закону України, це є хімічні сполуки або суміші речовин, здатні до вибуху (швидкого перетворення з виділенням великої кількості тепла та утворенням газів.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні вимог законодавчих та інших нормативних актів (правил, положень, інструкцій) про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам Держгірпромнагляду України (формальний склад).

3. Суб'єкт адміністративного проступку - працівники, посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадяни - власники підприємств чи уповноважені ними особи.

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.