Стаття 963. Права володільця складського та заставного свідоцтва
1. Володілець складського та заставного свідоцтва має право розпоряджатися товаром, що зберігається на товарному складі.
2. Володілець лише складського свідоцтва має право розпоряджатися товаром, але цей товар не може бути взятий зі складу до погашення кредиту, виданого за заставним свідоцтвом.
3. Володілець лише заставного свідоцтва має право застави на товар на суму відповідно до суми кредиту та процентів за користування ним. У разі застави товару відмітка про це робиться на складському свідоцтві.
Право власності на товар, який знаходиться на складі, належить поклажодавцеві, хоча право фізичного володіння належить товарному складу. В подальшому право власності на товар переходить до володільця разом з передачею права власності безпосередньо на саме складське свідоцтво. Особа, яка володіє складським та заставним свідоцтвом, розпоряджається товаром, який зберігається на товарному складі, на власний розсуд та без обмежень.
Застава складського свідоцтва можлива тільки для забезпечення зобов´язання з повернення суми кредита, який виданий за даним свідоцтвом. Для забезпечення інших зобов´язань застава цього свідоцтва не передбачена. Сам варант після його першої передачі володільцем товару в заставу вважається борговим документом, на підставі якого виникають одночасно два зобов´язання: по-перше, грошове зобов´язання володільця з повернення суми кредиту, отриманого від заставоутримувача; по-друге, заставне свідоцтво, яке забезпечує виконання товаровласником свого грошового зобов´язання перед заставоутримувачем.