Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

1.5. Національна програма правової освіти населення

Формування демократичної, правової, соціальної держави, засад громадянського суспільства зумовлює необхідність підвищення рівня правової культури населення. Для вирішення цього завдання, як сказано в Національній програмі правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 р. № 992/2001, потребують вирішення на державному рівні питання подальшого розвитку правосвідомості населення, подолання правового нігілізму, задоволення потреб громадян у одержанні знань про право. Це може бути забезпечено, насамперед, шляхом удосконалення правової освіти населення.

Національна програма правової освіти населення передбачає створення необхідних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації, а також визначає основні напрями правоосвітньої діяльності та першочергові заходи щодо їх реалізації.

Метою Програми є підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, одержання громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права.

Цілком зрозуміло, що в сучасних умовах ефективна реалізація цієї мети можлива лише через запровадження новітніх інформаційних технологій, зокрема елементів дистанційного навчання, які забезпечують доступ до віддалених джерел інформації з використанням комп'ютерних систем та телекомунікаційних засобів зв'язку (мережі Інтернет).

Важливого значення у процесі поширення правових знань набувають юридичні клініки, які останнього часу створюються при юридичних ВНЗ України. У них разом із просвітницькою роботою здійснюється безоплатна правова допомога особам, які потребують соціального захисту та підтримки, а також отримання студентами старших курсів юридичних спеціальностей практичних навичок юриста. Типове положення затверджене наказом № 592 Міністерства освіти і науки України від 3 серпня

2006 р.

Метою юридичної клініки є:

  •  підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок студентів юридичних спеціальностей;
  •  забезпечення доступу представників соціально уразливих груп суспільства до правової допомоги;
  •  формування правової культури громадян;
  •  підготовка та навчання студентів у дусі дотримання й поваги принципів верховенства права, справедливості й людської гідності;
  •  розширення співробітництва вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців-юристів, із судовими, правоохоронними органами, органами юстиції, державної влади й місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями;
  •  упровадження в навчальний процес елементів практичної підготовки студентів-правників у сфері юридичних послуг.

Для забезпечення діяльності юридична клініка оснащена комп' ютерами, що дозволяє працювати з правовими базами даних, мережею Інтернет, засобами телефонного зв'язку.