Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

2.3. Характеристика пакета Microsoft Office

Сторінки матеріалу:

Зібравши свої кращі програми в один уніфікований комплекс, компанія Microsoft створила багатоцільовий інструмент для обробки різноманітних даних, планування, спілкування й публікації в мережі. Пакет Microsoft Office на сьогоднішній день є одним з найбільш популярних програмних продуктів на комп' ютерному ринку. Існують і інші пакети подібного призначення: Open Office, Star Office тощо. Пакет Microsoft Office набув популярності завдяки широкому спектру додатків і засобів, необхідних практично кожній організації чи окремому користувачеві. Пакет Microsoft Office існує в декількох версіях (97, 2000, XP, 2002, 2003, 2007, 2010) і редакціях, які розрізняються кількістю додатків і корисних утиліт, тобто обслуговуючих програм. Багато користувачів працюють лише з частиною можливостей Microsoft Office, деякі додатки не використовуються взагалі або використовуються частково.

Переваги пакета Microsoft Office і причини його популярності:

  1. Основною перевагою програм пакета Microsoft Office є його інтегрованість, тобто пакет дозволяє спільно використовувати й легко переміщувати інформацію між різними додатками завдяки використанню технології OLE.

Технологія Object Linking and Embedding (OLE) ґрунтується на зв'язуванні і впровадженні об' єктів за допомогою буфера обміну, що дозволяє робити обмін об' єктами і даними різних типів між документами. Об'єктом будемо називати довільний елемент, створений в будь-якому одному додатку (додатку- джерелі), який можна помістити в документ іншого додатку (до- датку-приймача). Причому зробити це можна так, що разом із даними, що вставляються, буде збережена інформація про додаток, який створив зазначений об'єкт. Згодом це дає можливість здійснювати редагування об' єкта засобами додатку, що створив його. Об'єкти можуть бути малюнком, текстом, діаграмою, електронною таблицею, навіть звуковим файлом або відеокліпом.

При створенні комплексних документів, які містять дані різних типів, можна використовувати три види обміну даними, які відрізняються можливостями при їх редагуванні в складі цього комплексного документа. Розглянемо особливість кожного з них:

  1. статичне переміщення і копіювання об'єктів - статично скопійований (чи переміщений) фрагмент буде сприйнятий як уведений із клавіатури. З ним можна виконувати будь-які дії, припустимі в даному додатку, але зв'язок із джерелом цих даних буде втрачений. Виконується шляхом звичайного копіювання об'єкта за допомогою буфера обміну або шляхом перетягування мишею. Обсяг файла-приймача збільшується тільки на обсяг вставленого фрагмента. Доцільно використовувати в тому випадку, якщо немає необхідності надалі редагувати вставлені дані. Наприклад, текстовий редактор Microsoft Word має дуже обмежені можливості у редагуванні растрового графічного малюнка, статично вставленого з будь-якої графічної програми (обсяг и, яскравість відображення, спосіб взаємодії з текстом і деякі інші). Якщо статично скопіювати таблицю з Excel в документ Word, то вона буде сприйнята як звичайна текстова таблиця, створена у Word, і якщо вихідні дані на листі Excel містили елементи таблиці з формулами, то текстова таблиця міститиме лише значення відповідних формул, і вміст цих елементів не буде автоматично перераховуватись зі зміною даних;
  2.  впровадження (embed) - дані, поміщені в документ, зберігають зв'язок з додатком-джерелом, але не з файлом- джерелом. У цьому випадку є можливість їх редагування в тому додатку, в якому ці дані були створені (тобто для редагування табличних даних, створених у Excel і поміщених у текстовий документ, буде завантажений додаток Excel). Подвійний щиголь на впроваджених даних дає можливість виправлення фрагмента у вікні програми-приймача, але за допомогою елементів керування (рядка меню і панелей інструментів) програми-джерела. Обсяг файла-приймача збільшується значно, на обсяг усього файла- джерела, а не тільки на обсяг впроваджених даних (тобто до файла-приймача додасться повна копія файла-джерела). Виконується копіюванням виділеного фрагмента у файлі-джерелі в буфер обміну стандартними способами, а потім у файлі-приймачі - через команди: Правка ^ Специальная вставка ^ Вставить. У списку "Как" обрати формат, що містить слово "объект". Документ, що містить впроваджені дані, простіше підтримувати і обмінюватися ним;
  3.  зв'язування (link) - дані не містяться в документі- приймачі. Замість цього файл-приймач запам'ятовує джерело даних. Якщо фрагмент даних зв'язати з текстовим документом, то дані будуть виглядати так само, як ті, що введені з клавіатури, але при збереженні файла на диску замість даних у ньому буде інформація про те, як знайти ці дані у файлі-джерелі. Якщо відбудеться зміна даних у джерелі, вони відобразяться й у приймачі. Обсяг файла-приймача збільшується тільки на обсяг посилання на файл-джерело. Але необхідно пам'ятати, що при передачі даних потрібно передавати обидва файли. При зв'язуванні вихідний документ (тобто файл-джерело) не можна переміщати або перейменовувати (або після цього відновити зв'язки). Виконується: Правка ^ Специальная вставка ^ Связать. Далі - аналогічно впровадженню.

Підсумуємо вищенаведене: при статичній вставці файл- приймач, образно кажучи, не "пам'ятає" ні файла-джерела, звідки вставлялися дані, ні додатка, у якому ці дані були створені; при впровадженні файл-приймач "пам'ятає" додаток, у якому ці дані були створені, але не "пам'ятає" файла-джерела; при зв'язуванні файл-приймач "пам'ятає" і файл-джерело впроваджених даних, і додаток, у якому вони були створені.

Впровадження і зв'язування дозволяють вставляти в документ дані, з якими додаток-приймач не може працювати безпосередньо. При вставці в текстовий документ звуку чи відео в тексті з' являється позначка, щиглем по якій можна відтворити звук чи відео.

  1.  Незважаючи на інтегрованість пакета Microsoft Office, кожна програма може бути використана автономно.
  2.  Програми пакета Microsoft Office мають єдиний інтерфейс, що значно полегшує їх використання (загальні команди, системи меню, діалогові вікна і процедури). Таким чином, навчившись користуватися одним додатком, можна застосувати ці знання в роботі з іншим.
  3.  Ідеальна сумісність усіх додатків пакета Microsoft Office з ОС Windows і використання усіх функціональних можливостей ОС Windows та апаратних можливостей ПК (завдяки розробці однією фірмою - Microsoft).
  4.  Використання гіперзв'язків для створення динамічних документів. Гіперзв'язок може бути встановлено з веб- сторінкою, документом Microsoft Office, адресою електронної пошти шляхом приєднання до мережних ресурсів, текстом, графічним зображенням і багатьма іншими об'єктами. Щиголь по гіперзв'язку дозволить перейти до цих об'єктів.
  5.  Можливість збереження файлів у різних форматах, зокрема у форматі HTML, що дозволяє використовувати пакет для створення веб-сторінок, розташовуваних у Інтернеті.
  1. Склад пакета Microsoft Office, стисла характеристика основних додатків
  1. Microsoft Word - додаток для створення й обробки документів. Загальний вигляд вікна програми Microsoft Word представлений на рисунку 2.1.

Цей додаток формує за замовчуванням файли з розширенням doc, хоча користувач за своїм розсудом може зберігати файли з іншими розширеннями (dot - файл шаблону, rtf - текст у спеціальному форматі, що відключає макроси, txt - тільки неформатова- ний текст, html - формат веб-сторінок та ін.). Документи, створені цим додатком, можуть містити текст, графіку, таблиці, звук, відеокліпи.

Microsoft Word забезпечує:

  •  введення, перегляд і редагування тексту;
  •  форматування символів тексту (використання різних шрифтів, їх обсяг ів, способу написання й кольору);
  •  зміну параметрів абзацу (його виділення, вирівнювання, міжрядковий інтервал);
  •  формування параметрів сторінки (обсяг паперу, орієнтація сторінки, поля і т. ін.);
  •  перевірку орфографії і граматики;
  •  виділення різних фрагментів тексту, їх копіювання, переміщення всередині документа і між додатками;
  •  тиражування документів;
  •  друк;
  •  формування, редагування, обробку таблиць;
  •  створення макросів (невеликих програм, що дозволяють автоматизувати виконання найбільш часто використовуваних дій);
  •  створення векторних графічних зображень і об'ємних текстових ефектів;
  •  підтримку формату HTML, що дозволяє здійснювати дизайн веб-сторінок і т. ін.
  1. Microsoft Excel - програма керування електронними таблицями загального призначення, що використовується для обчислень, організації й аналізу ділових даних.

Це табличний процесор, орієнтований на обробку, в основному, числових даних, представлених у табличній формі. Дозволяє не тільки вводити дані в елементи таблиць, редагувати й форматувати їх, а й застосовувати формули для опису зв'язку між значеннями в елементах таблиць. Розрахунок по заданих формулах виконується автоматично. Зміна значення в якому-небудь елементі таблиці приводить до автоматичного перерахунку значень всіх елементів таблиці, зв'язаних з нею формульними відносинами. Результати розрахунків можуть бути наочно проілюстровані діаграмами. Створена таблиця може бути надрукована. Створює файли з розширенням xls.

  1. Microsoft Access - система керування базами даних (СУБД), яку можна використовувати для збереження, сортування й керування практично будь-якими типами даних. Створює та обробляє файли з розширенням mdb. Microsoft Access є реляційною СУБД, у якій логічно взаємозалежна інформація представляється у виді таблиці. Структура таблиці визначається сукупністю її стовпців і рядків, у кожному рядку таблиці містяться дані про один об' єкт бази даних. Записи можна порівнювати один з одним і з іншими джерелами даних для аналізу. Вміст такої бази може змінюватися в результаті сортування запиту й інших операцій з даними. За допомогою СУБД Microsoft Access забезпечується рішення наступних основних задач:
  •  створення бази даних;
  •  занесення, редагування й видалення даних;
  •  упорядкування даних за будь-якими критеріями;
  •  вибір сукупності даних, що відповідають заданим критеріям;
  •  оформлення вихідних даних і т. ін.
  1. Microsoft Power Point - засіб розробки демонстраційних матеріалів для електронної презентації з використанням слайдів (рис. 2.3.). Створює файли з розширенням ppt. Демонстраційний матеріал може містити текст, таблиці, діаграми, графіку, анімацію, звук та інші ефекти multimedia. Виходячи з того, що Power Point є складовою частиною пакета Microsoft Office, презентацію можна досить швидко підготувати, використовуючи фрагменти документів Microsoft Word, таблиць і діаграм Excel, даних Access. Створені в Microsoft Power Point презентації можна демонструвати на екрані ПК, моніторі великих обсягів чи декількох моніторах, на екрані за допомогою мультимедійного проектора чи діапроектора. Також можна вивести презентацію на друк при підготовці тез доповіді.
  2. Microsoft Outlook - незаслужено обділений увагою додаток пакета Microsoft Office; більшість користувачів застосовують його лише як засіб обробки електронної пошти. Необхідно підкреслити, що повноцінне використання всіх засобів Outlook можливе тільки за умов роботи в мережі під керуванням мереж- ної ОС, інакше деякі функції будуть недоступні. Являє собою комбінацію програми обробки електронної пошти і менеджера особистої інформації або могутнього багатофункціонального органайзера (рис. 2.4.).

Вирішення багатьох різноманітних завдань з планування й організації роботи можливе завдяки тому, що Outlook має наступні функціональні елементи: