Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 1036. Строк договору управління майном

1. Строк управління майном встановлюється у договорі управління майном.

Якщо сторони не визначили строку договору управління майном, він вважається укладеним на п´ять років.

2.  У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну договору управління майном після закінчення його строку договір вважається продовженим на такий самий строк і на таких самих умовах.

Строк дії договору управління майном є важливою умовою договору. Це обумовлено тим, що управитель не стає власником довіреного йому майна та по спливу визначеного часу повинен повернути його установнику управління майном. Однак, стаття що коментується, не ставить суворих вимог до строків договору (навіть можливо укладення договору без вказівки на строк) і тому надає право встановлювати їх у договорі за бажанням сторін. Але якщо сторони не використовують це право і не встановлюють термін дії договору, то він вважається укладеним на п´ять років.

Встановлення ч. 2 стаття, що коментується можливості автоматичного продовження дії договору управління майном звільняє установника й управителя від необхідності укладання нового договору у разі наміру їх подальшої співпраці по договору, який був укладений спочатку.