Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 1250. Оголошення нотаріусом секретного заповіту

1.  Одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту. Про день оголошення заповіту він повідомляє членів сім´ї та родичів спадкодавця, якщо їхнє місце проживання йому відоме, або робить про це повідомлення в друкованих засобах масової інформації.

2.  У присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст.

3.  Про оголошення заповіту складається протокол, який підписують нотаріус та свідки. У протоколі записується весь зміст заповіту.

Коментована стаття ЦК визначає порядок оголошення нотаріусом секретного заповіту. Отримавши відомості по смерть спадкодавця, нотаріус зобов´язаний назначити день оголошення заповіту. Про це він повідомляє членів сім´ї спадкодавця та родичів відповідним листом, якщо місцезнаходження їх йому відоме, а якщо невідоме — шляхом відповідного оголошення в друкованих засобах масової інформації.

Конверт з заповітом відкривається та оголошується у присутності заінтересованих осіб та двох свідків.

Про оголошення заповіту складається протокол, в якому фіксується зміст заповіту, та підписується нотаріусом та свідками. Копія протоколу може бути надана спадкоємцям.