Галузі права
Про деякі аспекти допуску адвокатів до захисту у кримінальних справах, у яких окремі матеріали є державною таємницею
від 18 лютого 2005 р. № IV/9-2-10
Про деякі аспекти допуску адвокатів до захисту
у кримінальних справах, у яких окремі матеріали
є державною таємницею
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатура
від 18 лютого 2005р. № IV/9-2
До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надходять звернення адвокатів стосовно того, які документи необхідно надавати для допуску адвокатів до захисту у кримінальних справах, у яких окремі матеріали є державною таємницею.Розглянувши це питання, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури роз'яснює наступне:Згідно з ч. З ст. 44 Кримінально-процесуального кодексу України, повноваження захисника на участь у справі підтверджуються:1) адвоката — ордером відповідного адвокатського об'єднання;2) адвоката, який не є членом адвокатського об'єднання, — угодою або дорученням юридичної особи.Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві» від 24.10.2003 р. № 8 зазначено, що повноваження адвоката на участь у справі повинно бути підтверджене Свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю та ордером адвокатського об'єднання про наявність угоди про надання правової допомоги.Таким чином, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що єдиними документами, які адвокати повинні надавати по будь-якій кримінальній справі на підтвердження своїх повноважень, у тому числі і по справі, у якій окремі матеріали є державною таємницею, повинні бути копія Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та ордер
адвокатського об'єднання про наявність угоди про надання правової допомоги, а для адвокатів, які не є членами адвокатського об'єднання, — Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та угода чи доручення про надання правової допомоги.Інших документів вимагати у адвокатів ніхто не має права.Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури С. Ф. Сафулько < Попередня Наступна >Зміст
- Частина друга // 9. Господарське законодавство // 9.1. Поняття, зміст і загальні принципи господарської діяльності. Обмеження в здійсненні господарської діяльності. Ліцензування, патентування та квотування господарської діяльності.
- 9.2. Конкуренція у сфері господарювання. Природні монополії. Відповідальність за недобросовісну конкуренцію.
- 9.3. Суб'єкти господарювання. Утворення та державна реєстрація суб'єкта господарювання. Установчі документи. Загальний порядок ліквідації.
- 9.4. Види та організаційно-правові форми підприємств. Майно підприємств. Об'єднання підприємств. Державні та комунальні підприємства.
- 9.5. Поняття і види господарських товариств. Порядок їх створення та державна реєстрація. Установчі документи. Припинення діяльності господарських товариств. Надання адвокатом правової допомоги з цих питань.
- 9.6. Поняття підприємства колективної власності. Господарська діяльність кооперативів. Загальні умови створення виробничого кооперативу та припинення його діяльності. Членство у виробничому кооперативі.
- 9.7. Приватні підприємства. Селянське (фермерське) господарство. Поняття орендного, іноземного підприємства та підприємства з іноземними інвестиціями.
- 9.8. Поняття об'єднання підприємств. Види та організаційно-правові форми об'єднань підприємств. Промислово-фінансові групи. Холдингові компанії.
- 9.9. Громадянин як суб'єкт господарювання. Особливості статусу благодійних та інших неприбуткових організацій у сфері господарювання.
- 9.10. Правовий режим майна суб'єктів господарювання. Джерела його формування. Підстави виникнення майнових прав та обов'язків суб'єктів господарювання. Гарантії та захист їх майнових прав.
- 9.11. Використання природних ресурсів у сфері господарювання. Особливості правового режиму використання природних ресурсів.
- 9.12. Використання у господарській діяльності прав інтелектуальної власності. Комерційна таємниця.
- 9.13. Цінні папери, їх види, умови і порядок випуску. Державне регулювання ринку цінних паперів. Корпоративні права, їх зміст. Здійснення корпоративних прав держави. Реєстр корпоративних прав держави.
- 9.14. Господарські зобов'язання, їх види, підстави виникнення. Виконання та припинення господарських зобов'язань. Надання адвокатом правової допомоги суб'єктам господарювання.
- 9.15. Істотні умови господарського договору. Загальний порядок укладання господарських договорів. Галузі та види господарської діяльності. Загальні засади відповідальності учасників господарських відносин. Спеціальний режим господарювання.
- 9.16. Зовнішньоекономічна діяльність та її правове регулювання. Суб'єкти і види зовнішньоекономічної діяльності. Іноземні інвестори та види іноземних інвестицій. Правова допомога адвоката у цих сферах.
- 9.17. Система господарських судів України, їх компетенція і підвідомчість. Міжнародний комерційний арбітраж. Робота адвокатів у таких судах.
- 9.18. Досудове врегулювання господарських спорів: суть, значення, порядок, строки, наслідки. Робота адвоката в таких справах. Судові витрати.
- 9.19. Право на звернення до господарського суду. Форма та зміст позовної заяви. Сторони і треті особи в господарському процесі, їх права та обов'язки.
- 9.20. Докази у господарському процесі. Подання доказів. Робота адвоката на цій стадії. Виконання в Україні рішень іноземних господарських судів.
- 9.21. Розгляд справ по суті у господарських судах. Робота адвоката під час судового розгляду. Виконання на території іноземних держав рішень господарських судів України.
- 9.22. Оскарження рішень, ухвал господарських судів. Строки, порядок, наслідки. Перегляд рішень господарських судів за нововиявленими обставинами. Виконання рішень господарського суду. Робота адвоката на цих стадіях господарського процесу.
- 10. Законодавство про працю // 10.1. Конституційне право на працю. Основні трудові права працівника.
- 10.2. Співвідношення міжнародних угод про працю і законодавства України.
- 10.3. Колективний договір: сторони, зміст, строк дії та порядок укладення. Спори, які виникають при його укладенні та виконанні. Правова допомога, яку може надати адвокат при розв'язанні таких спорів.
- 10.4. Трудовий договір: строки та порядок його укладення. Трудовий контракт. Трудові спори, що випливають з трудових договорів, та участь адвоката в наданні правової допомоги у таких справах.
- 10.5. Підстави і порядок розірвання трудової угоди. Трудові спори з цих питань та правова допомога адвоката у таких справах.
- 10.7. Робочий час та час на відпочинок. Види робочого часу, облік робочого часу. Компенсація за роботу у вихідні та святкові дні. Правова допомога адвоката у випадках виникнення спорів з цих питань.
- 10.8. Право на відпустку. Види і тривалість відпусток. Участь адвоката у справах, що виникають при порушенні прав, пов'язаних з відпусткою.
- 10.9. Оплата праці, її правове регулювання. Строки виплати заробітної платні. Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні. Правова допомога адвоката при вирішенні спорів з цих питань.
- 10.10. Підстави і вимоги матеріальної відповідальності робітників за шкоду, що заподіяна підприємству діями робітника. Надання адвокатом правової допомоги у таких справах.
- 10.11. Трудова дисципліна. Стягнення, які застосовуються до працівників, порядок їх застосування і зняття. Правова допомога адвоката у таких спорах.
- 10.12. Правове регулювання праці жінок і молоді. Гарантії при прийомі на роботу і звільнення цієї категорії працівників. Надання адвокатом правової допомоги при порушенні прав цих працівників.
- 10.13. Індивідуальні трудові спори. Позасудовий порядок і строки розгляду трудових спорів. Правова допомога адвоката у вирішенні цих спорів.
- 10.14. Розгляд трудових спорів у судах. Строки звернення до суду і зміст заяв щодо суті трудового спору. Правова допомога адвоката з представництва у суді.
- 10.15. Охорона праці та її правове регулювання. Відповідальність власника за шкоду, яка заподіяна з його вини працівникові. Правова допомога адвоката у таких справах.
- 10.16. Обов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатності. Правова допомога адвоката при розв'язанні таких спорів.
- 10.17. Застосування праці неповнолітніх. Трудові спори за участю неповнолітніх. Правова допомога адвоката у випадках порушення трудових прав неповнолітніх.
- 10.18. Гарантії і компенсації у трудових правовідносинах. Спори, що можуть виникати з цих питань. Правова допомога адвоката при розв'язанні таких спорів.
- 10.19. Відрядження та його правове регулювання. Компенсація витрат працівників по відрядженню. Документи, що надаються працівником на підтвердження витрат по відрядженню.
- 10.20. Професійні спілки. їх участь у захисті прав працівників при виникненні спорів у правовідносинах між власником підприємства і працівником. Межі втручання у розв'язання трудових спорів.
- 10.21. Пільги ветеранам війни та праці, інвалідам. Правове регулювання надання пільг і переваг для цих категорій робітників. Розв'язання спорів з надання пільг та участь адвоката у таких спорах.
- 10.22. Нагляд за дотриманням законодавства про працю. Органи, що здійснюють такий нагляд, їх компетенція. Можливості адвоката у використанні контролюючих органів при наданні правової допомоги працівникам у трудових правовідносинах.
- 12. Законодавство про шлюб та сім'ю // 12.1. Завдання Сімейного кодексу України.
- 12.2. Загальні принципи регулювання сімейних відносин.
- 12.3. Здійснення сімейних прав і виконання сімейних обов'язків. Захист сімейних прав та інтересів. Провадження адвокатом справ, що випливають із сімейних відносин.
- 12.4. Шлюб його укладення та розірвання. Права та обов'язки подружжя. Провадження справу пов'язаних з розірванням шлюбу.
- 12.5. Визнання шлюбу недійсним: підстави, порядок та правові наслідки. Спори, пов'язані з цими питаннями, юридична допомога адвоката.
- 12.6. Особисті немайнові права та обов'язки подружжя.
- 12.7. Право особистої власності подружжя. Загальна сумісна власність подружжя. Провадження адвокатом справ з питань розподілу загального майна та інші майнові спори.
- 12.8. Права та обов'язки подружжя з утримання одне одного. Провадження адвокатом справ зі стягнення аліментів на утримання одного з подружжя.
- 12.9. Шлюбний договір: його зміст, порядок укладення, правове значення, внесення змін в умовах договору, розірвання. Визнання шлюбного договору недійсним. Використання адвокатом шлюбного договору при розірванні шлюбу.
- 12.10. Права та обов'язки матері, батька і дитини. Виявлення походження дитини. // 12.11. Провадження адвокатом справу пов'язаних зі спорами про визнання батьківства чи про оспорювання батьківства.
- 12.12. Особисті немайнові права та обов'язки батьків і дітей. Підстави позбавлення батьківських прав. Ведення адвокатом таких справ у суді.
- 12.13. Майнові права батьків і дітей. Роздільне майно батьків і дітей. Право загальної сумісної власності батьків і дітей.
- 12.14. Аліментні обов'язки батьків стосовно дітей. Порядок стягнення аліментів, розмір, участь батьків у додаткових витратах на дитину. Провадження адвокатом справ, які виникають зі спорів про стягнення аліментів на неповнолітніх та на повнолітніх непраце
- 12.15. Усиновлення: поняття, порядок оформлення усиновлення, особи, які можуть стати усиновителями; правові наслідки усиновлення. Усиновлення дітей громадян України іноземними громадянами. Участь адвоката у справах такої категорії.
- 12.16. Недійсність усиновлення. Відміна усиновлення. Правові наслідки цих дій.
- 12.17. Опіка та піклування над дітьми. Діти, над якими встановлюється опіка та піклування. Порядок оформлення опіки та піклування. Юридична допомога у таких справах.
- 12.18. Патронат над дітьми.
- 12.19. Особисті немайнові права та обов'язки інших членів сім'ї й родичів. Допомога адвоката і вирішення спорів про участь діда, бабусі, прабабусі та прадіда, братів і сестер, мачухи, вітчима у вихованні дитини.
- 12.20. Обов'язки з утримання інших членів сім'ї та родичів. На яких родичів закон покладає обов'язок утримувати малолітніх та неповнолітніх дітей. Юридична допомога у таких справах.
- 12.21. Реєстрація актів громадянського стану та правове становище органів, які її проводять. Ведення адвокатом справ, пов'язаних з актами громадянського стану.
- 12.22. Допомога адвоката громадянам, які бажають змінити прізвище, ім'я та по батькові.
- 13. Законодавство про адміністративні правопорушення // 13.1. Адміністративне правопорушення й адміністративна відповідальність. Відмежування адміністративного правопорушення від злочину. Юридична допомога в адміністративних справах.
- 13.2. Адміністративне стягнення, його види. Накладення адміністративного стягнення. Правове становище адвоката у адміністративній справі.
- 13.3. Адміністративна юрисдикція. Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення. Органи (посадові особи), уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення.
- 13.4. Поняття провадження у справах про адміністративне правопорушення та його стадії.
- 13.5. Протокол про адміністративне правопорушення. Робота адвоката з протоколом про адміністративне правопорушення при наданні юридичної допомоги.
- 13.6. Адміністративне затримання: органи, які правомочні його здійснювати, строки, відмежування від адміністративного арешту та затримання й арешту за кримінально-процесуальним законодавством. Ведення адвокатом справ, пов'язаних з адміністративним затрим
- 13.7. Застосування примусу та вогнепальної зброї при затриманнях. Закон України «Про міліцію».
- 13.8. Особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів уповноваженими органами.
- 13.9. Розгляд справ про адміністративне правопорушення. Особи, які беруть участь у провадженні про адміністративне правопорушення. Участь адвоката у ньому.
- 13.10. Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці та здоров'я населення. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.11. Адміністративні правопорушення, що посягають на власність. Ознаки відмежування їх від злочинів проти власності. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.12. Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам'яток історії та культури. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.13. Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та в галузі використання електричної і теплової енергії. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.14. Адміністративні правопорушення у сільському господарстві. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.15. Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв'язку. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.16. Адміністративні правопорушення у галузі житлових прав громадян житлово-комунального господарства та благоустрою. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.17. Адміністративні правопорушення у галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, у галузі фінансів і підприємницької діяльності. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.18. Адміністративні правопорушення у галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.19. Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.20. Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління. Ведення адвокатом таких справ.
- 13.21. Постанова у справі про адміністративне правопорушення, її оскарження, опротестування, роль у цьому адвоката.
- 13.22. Виконання постанов про накладення адміністративних стягнень. Робота адвоката у цій стадії.
- 14. Бюджетне,податкове та митне законодавство // 14.1. Бюджетна система України, бюджетний устрій, бюджетний процес і його учасники. Бюджетні призначення.
- 14.2. Класифікація доходів бюджету. Правове регулювання доходів бюджетів усіх рівнів. Класифікація видатків бюджету.
- 14.3. Система оподаткування України. Закон України «Про систему оподаткування»у його зміст і значення.
- 14.4. Правове становище державної податкової адміністрації (інспекції). Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
- 14.5. Оподаткування прибутку підприємств. Правова допомога підприємствам при веденні справ з оподаткування прибутку підприємств.
- 14.6. Податок на додану вартість, акцизний збір та інші непрямі податки. Правова допомога суб'єктам оподаткування при веденні таких справ.
- 14.7. Прибутковий податок із громадян. Неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Правова допомога громадянам платникам податків.
- 14.8. Податок із транспортних засобів, юридична допомога адвоката у таких справах.
- 14.9. Правове регулювання місцевих податків та зборів, юридична допомога адвоката.
- 14.10. Державне мито. Нормативно-правові акти, які регулюють стягнення державного мита.
- 14.11. Обов'язкові платежі в бюджет від адвокатської практики. Нормативна база для цих платежів.
- 14.13. Оскарження рішень державних органів, які уповноважені застосовувати заходи відповідальності за порушення податкового законодавства. Надання адвокатом юридичної допомоги в таких категоріях справ.
- 14.14. Законодавство про митну справу. Правове становище митних органів. Митний кодекс України. Ведення адвокатом справ про контрабанду.
- 14.15. Порядок переміщення цінностей через митний кордон та їх митне оформлення. Оскарження постанов про порушення митних правил. Правова допомога адвоката у таких справах.
- 14.16. Поняття захисника згідно з нормами Митного кодексу України. Мета і порядок адміністративного затримання у випадках порушення митних правил. Правова допомога адвоката у таких випадках.
- 14.17. Відповідальність за порушення митного законодавства. Види стягнень за порушення митних правил. Ведення адвокатом таких справ.
- 14.18. Правове регулювання бухгалтерського обліку в Україні.
- 14.19. Правове регулювання аудиторської діяльності. Випадки обов'язкового проведення аудиторських перевірок. Використання аудита в адвокатській діяльності.
- 14.20. Законодавство про валютне регулювання і валютний контроль, його сутність та відповідальність за його порушення. Ведення адвокатом таких справ.
- 14.21. Правове регулювання грошового обігу в Україні. Право грошової емісії. Правове становище Національного банку України.
- 14.22. Правове становище органів державного казначейства та їх функції.
- 15. Законодавство про довкілля (земельне, водне, про надра тощо) // 15.1. Суб'єкти права власності на землю. їх права, обов'язки. Захист права власності на землю.
- 15.2. Право та види власності на землю. Спільна й сумісна власність на землю. Порядок і умови отримання землі у приватну власність.
- 15.3. Позбавлення права власності на землю та на право користування землею. Порядок розгляду спорів і правова допомога адвоката у таких справах.
- 15.4. Органи, які розглядають земельні спори. Строки і порядок їх вирішення. Правова допомога адвоката при розгляді справ цієї категорії.
- 15.5. Плата за землю. Земельний податок. Застава земельних ділянок і земельні торги. Спори з цих питань, порядок вирішення, правова допомога адвоката.
- 15.6. Приватизація землі. Спори з цих питань та порядок їх вирішення. Правова допомога адвоката у таких справах.
- 15.7. Підстави припинення прав на землю та вилучення земельних ділянок. Розгляд спорів з цих питань та правова допомога адвоката.
- 15.8. Відшкодування збитків у зв'язку з викупом та примусовим відчуженням земельних ділянок: порядок, розміри, умови, спори з приводу відшкодування збитків. Правова допомога адвоката у цих справах.
- 15.9. Відповідальність за порушення ветеринарно-санітарних норм. її види, органи, уповноважені розглядати справи про правопорушення у галузі ветеринарної медицини, порядок розгляду. Юридична допомога адвоката.
- 15.10. Правове регулювання використання ядерної енергії і відповідальність за порушення у цій галузі. Юридична допомога адвоката.
- 15.11. Правове регулювання захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання, відшкодування завданої шкоди. Порядок надання юридичної допомоги адвокатом.
- 15.12. Правове регулювання використання лісових ресурсів і користування земельними ділянками лісового фонду.
- 15.13. Вирішення спорів у галузі охорони, захисту, використання та відтворення лісів. Правова допомога адвоката у таких категоріях справ.
- 15.14. Відповідальність фізичних і юридичних осіб за шкоду, заподіяну лісовому господарству, її компенсація та відшкодування. Юридична допомога адвоката в цих справах.
- 15.15. Водокористування: суб'єкти, види і порядок. Умови скидання зворотних вод у водні об'єкти, юридична допомога адвоката у таких справах.
- 15.16. Вирішення спорів з питань використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Правова допомога адвоката.
- 15.17. Відповідальність за порушення водного законодавства. Юридична допомога у цій категорії справ.
- 15.18. Правовий статус територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Юридичний захист громадян, що проживають на цій території, їхні пільги, гарантії.
- 15.19. Правовий статус громадян, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській ЛЕС. Юридична допомога цій категорії громадян.
- 15.20. Правове регулювання використання надр в Україні. Надання надр у користування, права та обов'язки користувачів надр. Плата за користування надрами.
- 15.21. Вирішення спорів з питань користування надрами і юридична допомога у таких справах. Відповідальність за порушення законодавства про надра.
- 15.22. Правове регулювання використання водойм в Україні. Спори з цих питань і юридична допомога адвокатів.
- Додатковий матеріал до розділу
- ПОЛОЖЕННЯ ПРО АДВОКАТУРУ
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про адвокатуру"
- Про День адвокатури
- ПОСТАНОВЛЕНИЕ ВЕРХОВНОГО СУДА УКРАИНЫ
- Щодо порядку оподаткування доходів від здійснення індивідуальної адвокатської діяльності (Витяг)
- Про можливість надання органам державної податкової служби відомостей щодо адвокатів
- Порядок та умови добровільного соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і адвокатів
- Щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування адвокатами
- Про збереження статусу адвоката при переході на спрощену систему оподаткування
- Щодо оподаткування доходів приватних нотаріусів та можливості здійснення адвокатської діяльності за спрощеною системою оподаткування
- Про затвердження Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави
- Про порядок реєстрації адвокатських об'єднань
- Про внесення змін до Програми і Порядку складання кваліфікаційних іспитів
- ПОРЯДОК Складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури
- ПРОГРАМА Складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури
- Про внесення змін до Програми і Порядку складання кваліфікаційних іспитів
- Додатковий матеріал до розділу «Правила адвокатської етики»
- Про подання Верховного Суду України щодо необгрунтованого відкладення розгляду справ через адвокатів
- ПРАВИЛА АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ
- Додатковий матеріал до розділу «Конституційне законодавство»
- РІШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
- УХВАЛА КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
- Додатковий матеріал до розділу «Цивільне законодавство»
- Правові позиції щодо розгляду судами окремих категорій цивільних справ
- Додатковий матеріал до розділу «Сімейне законодавство»
- Додатковий матеріал до розділу «Кримінально-процесуальне законодавство» // ЗАКОН УКРАЇНИ "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду"
- Про деякі питання, що виникають під час розгляду судами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи
- Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві
- Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України
- Про деякі аспекти допуску адвокатів до захисту у кримінальних справах, у яких окремі матеріали є державною таємницею
- Практика дотримання судами строків провадження у кримінальних справах щодо підсудних, які тримаються під вартою
- ЛИСТ "Про практику застосування судами законодавства, що регулює закриття кримінальних справ"
- Справа «Алтай проти Туреччини»
- Справа «Морріс проти Об'єднаного Королівства»
- Справа «Міллані-Торнес проти Андорри»
- ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
- Справа «Менешева проти Росії»
- Справа «Горшков проти України»
- Справа «Волосюк проти України»
- Справа «Мельник проти України»
- Справа «Афанасьев проти України»
- Додатковий матеріал до розділу «Житлове законодавство» // Житловий кодекс України (Витяг)
- Додатковий матеріал до розділу «Законодавство про працю»
- Додатковий матеріал до розділу «Господарське законодавство»
- Додатковий матеріал до розділу «Кримінальне право»