Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

3.4. Введення та редагування даних

Щоб почати редагування, слід клацнути по комірці, ввести дані. Для редагування змісту комірки двічі клацнути по комірці і внести виправлення. Для переміщення даних слід виділити комірку, підвести покажчик миші до межі виділеної комірки так, щоб курсор перетворився на звичайну стрілку миші, виконати буксирування до комірки, в яку переміщуються дані.

Для встановлення маркера заповнення виконати: Сер- вис^Псрсметрьі^Прсвкс^Перетсскивсние ячеек. При цьому в нижньому правому кутку виділеної комірки з'являється маленький чорний квадрат - маркер заповнення. При установці на маркер заповнення покажчик миші приймає вигляд тонкого чорного хрестика.

Маркер заповнення використовується для автоматичного введення в таблицю значень із списку автозаповнення, який створюється:

  •  вихідний список - Сервис^Парсметрьі^Списки - виділити НОВЬІЙ СПИСОК і ввести елементи списку, розділяючи їх комами;
  •  із значень, наявних у таблиці, виділити діапазон комірок, де містяться потрібні значення, виконати: Сервис^ Псрс- метрьі^Списки^Импорт.

Для використання списку автозаповнення слід ввести в комірку будь-який елемент із списку і відбуксирувати маркер заповнення в будь-якому напрямку, щоб ввести елементи списку в суміжні комірки.

Для використання автоматичного введення даних з постійною зміною слід ввести в першу комірку діапазону початкове значення, виділити діапазон для автоматичного заповнення даними і виконати: Прсвкс^Зсполнить^Прогрессия.

Дані в таблиці виводяться на екран у певному форматі. Якщо дані не відповідають заданому формату, то вони неправильно відображуються. Щоб установити потрібний формат, слід викликати контекстне меню комірок, виконати: Формат ячеек^Число.

Сортування даних - це впорядкування записів у таблиці. Для виконання сортування слід виділити блок комірок, виконати: Данные^Сортировка..., задати порядок сортування.

Фільтрація даних - дозволяє знаходити і відбирати для обробки частину записів. Дані виводяться на екран у вигляді відфільтрованого списку, тобто лише ті рядки, які містять певні значення або відповідають певним критеріям. Excel містить два варіанти фільтрації: автофільтр і розширений фільтр.

  1.  автофільтр здійснює швидку фільтрацію списку відповідно до вмісту комірок або відповідно до простого критерію пошуку.

Для використання автофільтру потрібно:

o встановити курсор усередині таблиці;

o вибрати команди ДанныеФильтр ; Автофильтр.

Заголовний рядок списку в режимі автофільтру містить у кожному стовпці кнопку зі стрілкою. Клацання розкриває списки, елементи якого беруть участь у формуванні критерію. Кожне поле (стовпець) може використовуватися як критерій;

o розкрити список стовпця, по якому проводитиметься вибірка;

o вибрати значення або умову і задати критерій вибірки в діалоговому вікні Пользовательский автофильтр.

Для відновлення всіх рядків початкової таблиці потрібно виділити рядок Все в списке фильтра, який розкривається, або виконати команду Данные Фильтр Отобразить все.

Для відміни режиму фільтрації потрібно встановити курсор усередині таблиці і повторно вибрати команду меню Данные Фильтр ; Автофильтр (зняти прапорець).

Автофільтр можна використовувати для знаходження заданого числа найбільших або найменших елементів списку, пошуку порожніх комірок, текстових значень у заданому алфавітному діапазоні тощо;

  1.  розширений фільтр дозволяє формувати множинні критерії вибірки і здійснювати складнішу фільтрацію даних електронної таблиці із завданням набору умов відбору по декіль-

57

кох стовпцях. Фільтрація записів із використанням розширеного фільтру виконується так: виділивши комірку, слід виконати: Данные Фильтр Расширенный фильтр, у вікні Расширенный фильтр задати умови фільтрації.