Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 100. Громадські та виправні роботи

  1.  Громадські роботи можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у вико­нанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день.
  2.  Виправні роботи можуть бути призначені неповнолітньому в віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року.
  3.  Із заробітку неповнолітнього, засудженого до виправних робіт, здійснюєть­ся відрахування в доход держави в розмірі, встановленому вироком суду, в межах від п’яти до десяти відсотків.
  1. Із змісту ст. 100 КК випливає, що особливість громадських та виправних робіт при застосуванні до неповнолітніх полягає у двох моментах: 1) ці види покарань

 

 

 
можуть бути призначені тільки неповнолітнім від 16-ти до 18-ти років; 2) значно зменшена тривалість (строк) цих покарань порівняно з тими, що передбачені у стат­тях 56, 57 КК: громадські роботи можуть бути призначені на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і тривалість їх не може перевищувати двох годин на день, а строк виправних робіт встановлюється від двох місяців до одного року. При цьому від­рахування в дохід держави призначається судом у розмірі від п’яти до десяти від­сотків.

  1. Неповнолітні, засуджені до громадських або виправних робіт, вважаються такими, що не мають судимості після виконання цих покарань (див. п. 1 ч. 2 ст. 108 КК).