Стаття 112. Відмова від адміністративного позову та визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження

1. Позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністратив-

264

 

ний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

  1. Про прийняття відмови від адміністративного позову суд  постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. При  частковій відмові позивача від адміністративного позову суд  постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі  щодо частини позовних вимог.
  2. При частковому визнанні адміністративного позову від  повідачем і прийнятті його судом може бути прийнята постано  ва суду про задоволення визнаних відповідачем позовних ви  мог відповідно до статті 164 цього Кодексу. При повному ви  знанні відповідачем адміністративного позову і прийнятті його  судом приймається постанова суду про задоволення адміні  стративного позову.
  3. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, ви  знання адміністративного позову і продовжує розгляд адміні  стративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача супе  речать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або ін  тереси.

1. В ході попереднього судового засідання позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Аналіз положень статті, що коментується, дає змогу дійти висновку, що обидві сторони можуть вчинити ці процесуальні дії не тільки в попередньому судовому засіданні, айв будь-який час в ході підготовчого провадження. Такий висновок випливає, по-перше, формально з назви статті, а, по-друге, із загального змісту та цілей підготовчого провадження. Відмову від позову вважають одностороннім волевиявленням позивача, яке має на меті врегулювання спору та закінчення справи. Визнання позову також розглядається у якості одностороннього волевиявлення відповідача, спрямоване на врегулювання спору.

Коментована стаття висуває вимоги до форми таких процесуальних дій, як відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову. Останні мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

265

   
  1. У випадку коли суд приймає відмову від адміністративно  го позову, він постановляє ухвалу, якою закриває провадження  у справі. Якщо позивач частково відмовляється від адміністра  тивного позову, суд постановляє ухвалу, якою закриває прова  дження у справі щодо частини позовних вимог.
  2. Частиною 3 коментованої статті передбачаються наслідки  визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття  його судом. Якщо відповідач частково визнає адміністративний  позов і таке визнання приймає суд, останній може ухвалити по  станову суду про задоволення визнаних відповідачем позовних  вимог відповідно до статті 164 КАС України. При повному ви  знанні відповідачем адміністративного позову і прийнятті його  судом приймається постанова суду про задоволення адміністра  тивного позову. Згідно зі ст. 162 КАС України при прийнятті  судом постанови про задоволення адміністративного позову, в  ній визначається, яким саме способом відбувається задоволен  ня позову.
  3. Згідно зі ст. 112 та зі ст. 51 КАС України суд не приймає  відмови позивача від адміністративного позову, або визнання  відповідачем адміністративного позову, якщо це суперечать за  кону або порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси. У цьо  му випадку суд продовжує розгляд адміністративної справи.