Стаття 113. Примирення сторін під час підготовчого провадження
- Сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосу ватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністра тивного позову.
- За клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення.
- У разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про за криття провадження у справі, у якій фіксуються умови прими рення. Умови примирення не повинні суперечити закону або порушувати чиї-небудь права, свободи або інтереси.
- У разі невиконання умов примирення однією зі сторін суд за клопотанням іншої сторони поновлює провадження у справі.
266
- Позивач та відповідач можуть піти на взаємні поступки у справі та повністю або частково врегулювати спір на цій основі. Таким чином, сторони можуть здійснити примирення, яке є їх двостороннім волевиявленням, націленим на врегулювання спору шляхом взаємних поступок. Згідно з положеннями стат ті, що коментується, визначено межі примирення. Воно може стосуватися тільки прав та обов'язків сторін і предмета адміні стративного позову. Це є цілком логічним, тому що примирен ня є рішенням сторін, а не інших осіб, які беруть участь у спра ві, тобто воно й зачіпає їхні права та обов'язки. Що ж стосуєть ся предмета- адміністративного позову, то ним є матеріально- правова вимога позивача до відповідача, яка виникає зі спірних правовідносин та відносно якої суд повинен винести рішення по справі. Таким чином, при примиренні сторони доходять згоди з предмета адміністративного позову.
- Якщо сторони дійшли висновку, що вони можуть врегу лювати справу шляхом примирення, вони подають клопотання до суду, який зупиняє провадження у справі. Відповідно до ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі звер нення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для при мирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні. Перебіг усіх процесуальних строків у цьому разі зупиняється.
- У разі примирення сторін суд, згідно зі ст. 157 КАС Укра їни, постановляє ухвалу про закриття провадження у справі, у якій фіксуються умови примирення. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. У разі коли суд прийняв ухвалу про закриття провадження у справі на підста ві досягнення сторонами примирення, повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається (ст. 157 КАС Ук раїни).
Суд не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси (ст. 51 КАС України).
4. У разі невиконання умов примирення однією зі сторін, провадження у справі поновлюється за клопотанням другої сто рони. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг проце суальних строків продовжується. Провадження у справі продов жується зі стадії, на якій воно було зупинено.
267