Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

54. Співвідношення моралі, моральності та етики для адвокатської діяльності

 

Терміни "мораль" та "етика" багатьма вживаються як синоніми, часто доводиться чути щодо одного і того ж вчинку: "він є аморальним" або "він неетічен". У науковому ж розумінні терміни "мораль" та "етика" не рівнозначні.  
Мораллю є система правил, нормативних регуляторів поведінки суб'єктів у суспільних відносинах. Етика - наука про мораль, вчення про норми моралі і моральності, що склалися в суспільстві. Етика - багатше за своїм змістомпоняття, ніж мораль, як і будь-яка наука в порівнянні з досліджуваним нею предметом.  
Адвокатська етика являє собою систему науково обгрунтованих уявлень про морально-етичних аспектах адвокатської діяльності та їх оцінок.  
Адвокатська етика є складова частина науки про адвокатуру, її відносно відокремлений інститут, а також частина загальної юридичної етики (поряд, наприклад, із судовою етикою, професійною етикою підприємця).

У зміст адвокатської етики входять:  
I) моральні принципи, яких повинні дотримуватися адвокати в ході здійснення адвокатської діяльності;  
2) норми моралі і моральності, що виражаються в певних правилах, створених і діючих у різних сферах профессіональнрй діяльності адвокатів і наповнюють принципи адвокатської етики змістом, конкретизують їх;  
3) оцінка повноти відображення в законодавстві про адвокатську діяльність і адвокатуру вимог моралі, думки щодо ступеня дотримання вимог адвокатської етики в діяльності органів адвокатського співтовариства, адвокатських утворень та окремих адвокатів, уявлення суспільства про інститут адвокатури в цілому, про доцільність, справедливості в його діяльності; ступінь довіри громадян до адвокатів і поваги їх професії;  
4) методи втілення в життя адвокатською спільнотою моральних вимог, що розробляються адвокатською етикою, способи забезпечення виконання адвокатами етичних правил.