Стаття 186/5. Порушення законодавства про об'єднання громадян

Керівництво об'єднанням громадян, яке не легалізувалося у встановленому законом порядку чи якому відмовлено у легалізації, або яке примусово розпущено за рішенням суду, але продовжує діяти, а так само участь у діяльності таких об'єднань - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 1865 згідно із Законом України від 11.11.93 р. № 3582-ХІІ; із змінами, внесеними згідно із Заковом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері діяльності об'єднань громадян.

Безпосередній об'єкт- встановлений порядок легалізації об'єднань громадян (див. Закони України "Про об'єднання громадян", "Про молодіжні та дитячі громадські організації", "Про політичні партії в Україні" тощо).

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у керівництві об'єднанням громадян, яке не легалізувалося у встановленому законом порядку чи якому відмовлено у легалізації, або яке примусово розпушено за рішенням суду, але продовжує діяти, а так само в участі у діяльності таких об'єднань (формальний склад).

  1.  Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і уповноважені посадові особи об'єднань громадян (разом - фізичні осудні особи, які досягли 16-річного віку, а у випадку з політичними партіями - 18-річного віку).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.