Стаття 188/13. Невиконання законних вимог державного виконавця

Невиконання законних вимог державного виконавця щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання недостовірних відомостей про доходи і майновий стан боржника, неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також неявка без поважних причин за викликом державного виконавця тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 188 згідно із Законом України від 19.10.2000 р. № 2056-Ш. у редакції Закону України від 04.11Л010 р. № 2677-УІ)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі

їх невиконання в добровільному порядку (див. Закон України "Про Державну виконавчу службу". Закон України "Про виконавче провадження").

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог державного виконавці щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподанні або поданні недостовірних відомостей про доходи і майновий стан боржника, неповідомленні боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також неявці без поважних причин за викликом державного виконавця (формальний склад).

3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.