Стаття 168. Додаткове судове рішення
1. Суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти до даткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випад ках, якщо:
- щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджува лися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;
- суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;
- судом не вирішено питання про судові витрати.
- Питання про ухвалення додаткового судового рішення може бути заявлено до закінчення строку на виконання судо вого рішення.
- Суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду пи тання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду пи тання.
336
- Про відмову в ухваленні додаткового рішення суд поста новляє ухвалу.
- Додаткове судове рішення або ухвала суду про відмову в ухваленні додаткового судового рішення можуть бути оскар жені.
1. Коментована стаття у частині 1 закріпляє можливість суду, який ухвалив судове рішення, прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу. Додаткове судове рішення може бути прийняте у випадках, чітко встановлених процесуальним законом, а саме: а) якщо щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; б) якщо суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; в) якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Суд може прийняти додаткове судове рішення за власною ініціативою, а також за заявою особи, яка брала участь у справі.
2. Частина 2 коментованої статті визначає проміжок часу, протягом якого особа, яка брала участь у справі, може зверну тися із заявою до суду щодо прийняття додаткового судового рішення. Таким строком виступає весь період з моменту на брання чинності судовим рішенням до закінчення строку на ви конання судового рішення. Строк виконання судового рішення визначається ст. 21 Закону України "Про виконавче прова дження", а також суддею, відповідно до положень ст.ст. 256,
257 КАС України.
- Частина 3 коментованої статті визначає процедуру вине сення додаткового судового рішення. Так, суд ухвалює додат кове рішення після розгляду питання, що послужило прийнят тю такого рішення з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Однак, у тому випадку, коли сторони, треті особи, а та кож їх представники не з'явились у судове засідання - це не є перешкодою для ухвалення додаткового рішення без участі ви щевказаних осіб.
- Розглянувши заяву особи, яка брала участь у справі, при відсутності підстав для ухвалення додаткового судового рішен ня, суд відмовляє в задоволенні заяви та постановляє ухвалу, якою відмовляє в ухваленні додаткового судового рішення (ч.4 ст. 168 КАС України). Ухвала про відмову в ухваленні додатко вого судового рішення повинна відповідати усім вимогам ст. 163 КАС України.
337
5. Частина п'ята коментованої статті передбачає право особи, яка брала участь у справі, на оскарження в загальному порядку як додаткового судового рішення, так і ухвалу суду про відмову в ухваленні додаткового судового рішення.