Стаття 169. Виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судових рішеннях
- Суд може з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі, чи іншої заінтересованої особи, випра вити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рі шення законної сили чи ні.
- Питання про внесення виправлень вирішується в судово му засіданні. Особи, які беруть участь у справі, повідомляють ся про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідан ня осіб, які були належним чином повідомлені, не перешко джає розгляду питання про внесення виправлень.
- Ухвала суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржена.
1. Суд першої інстанції не вправі самостійно скасувати або змінити винесене ним рішення. Винятком з цього правила є ви явлення таких недоліків, як описки або явні орфографічні по милки, що суперечить вимозі чіткості судового рішення. Під опискою слід розуміти спотворення прізвища, імені й по бать кові сторін, назви органу, установи чи організації і т.д. Явна арифметична помилка являє собою неточність у розрахунках, очевидна при перевірці результатів арифметичних дій за тих самих вихідних даних.
Ініціювати розгляд питання про виправлення описок і арифметичних помилок може як суд, що постановив рішення, так і особи, що брали участь у справі й інші зацікавлені особи, які можуть звернутися із відповідною заявою. Таке право надано вказаним особам як до, так і після набуття рішенням законної сили.
2. Розгляд питання про виправлення описок і явних арифме тичних помилок у рішенні суду відбувається тільки під час за сідання суду, який виніс дане рішення. Незалежно від того,
338
ким було ініційовано судове засідання, особи, які беруть участь у справі, мають бути обов'язково поінформовані про день, час і місце, де відбуватиметься засідання. Однак відсутність вказаних осіб у засіданні не перешкоджає розгляду питання про виправлення описок і явних арифметичних помилок у судовому
рішенні.
Законом не передбачені строки для вчинення дій щодо виправлення описок і явних арифметичних помилок у винесеному судом рішенні. Однак очевидно, що питання про внесення виправлень може бути порушено у межах строків для подання рішення до виконання.
3. Розглянувши питання про внесення виправлень у судове рішення, суд виносить ухвалу. Вона може містити як рішення про внесення відповідних виправлень, так і відмову у виправленнях, які пропонуються. В обох випадках ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку (шляхом подання скарги або внесення подання).