Стаття 256. Постанови суду, які виконуються негайно
1. Негайно виконуються постанови суду про:
- присудження виплати пенсій, інших періодичних плате жів з Державного бюджету України або позабюджетних дер жавних фондів - у межах суми стягнення за один місяць;
- присудження виплати заробітної плати, пенсії, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у ме жах суми стягнення за один місяць;
- поновлення на посаді у відносинах публічної служби;
- припинення повноважень посадової особи у разі порушен ня нею вимог щодо несумісності;
- уточнення списку виборців.
- обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання;
- усунення обмежень у реалізації права на мирні зібрання.
2. Суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до не гайного виконання постанови:
494
- у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні плате жів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті;
- про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
- про примусове видворення іноземця чи особи без грома дянства.
- Суд розглядає заяву про звернення постанови до негайно го виконання в триденний строк у судовому засіданні з повідом ленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не пере шкоджає розгляду.
- Ухвала суду за результатами розгляду заяви про звернен ня постанови до негайного виконання може бути оскаржена в загальному порядку.
- Коментована стаття передбачає категорію справ, за якими виконання рішення суду здійснюється негайно. Негайне вико нання допускається судом за заявою зацікавленої сторони, яка розглядається в триденний строк в судовому засіданні з повідом ленням осіб, які беруть участь у справі.
- Якщо рішення підлягає негайному виконанню, державний виконавець відповідно до Закону України "Про виконавче про вадження" відкриває виконавче провадження не пізніше на ступного дня після одержання документів, зазначених у ст. 18 Закону, і того самого дня розпочинає відповідні виконавчі дії.
Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі пропущення встановленого терміну пред' явлення документів до виконання; неподання виконавчого документа про виконання рішення; наявності інших обставин, передбачених законом, що виключають здійснення виконавчого провадження.
Про відмовлення у відкритті виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, яку не пізніше наступного дня направляє заявнику.
Постанова про відмовлення у відкритті виконавчого провадження може бути оскаржена заявником у начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби або у відповідному суді в 10-денний термін з моменту її одержання.
Державний виконавець у разі невідповідності виконавчого документа вимогам закону повертає його в триденний термін
495
органу, який його видав, виносить постанову про відкладення відкриття виконавчого провадження й повідомляє заявника.
У постанові вказується, на якій підставі повертається виконавчий документ і встановлюється термін для усунення порушень. Копія постанови направляється заявнику та органу, який видав документ.
За усунення допущених порушень у встановлений термін виконавчий документ вважається поданим у день першого надходження. Порушення встановленого терміну не перешкоджає повторному направленню документа державному виконавцю в загальному порядку.
Постанова про відкладення відкриття провадження може бути оскаржена в начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби або у відповідному суді заявником у 10-ден-ний термін з моменту її одержання.
Регламентацію порядку та умов здійснення виконавчого провадження закріплено в гл. 4 Закону. При цьому чітке визначення знайшли права й обов'язки сторін та інших осіб у провадженні.