Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Реєстрація розірвання шлюбу.

Реєстрація розірвання шлюбу може проводитися незалежно від строку, який минув після винесення рішення судом про розірвання шлюбу.

Реєстрація розірвання шлюбу на основі рішення суду проводиться органом РАГСу по заяві як обох, так і одного із подружжя, за вибором подружжя в тому органі РАГСу, де проживає будь-який із них.

Орган РАГСу не вправі відмовляти в реєстрації розірвання шлюбу, якщо один із подружжя звернувся з заявою в орган РАГСу не за своїм місцем проживання, а за місцем проживання другого із подружжя. Якщо заява подається за місцем проживання другого із подружжя, який раніше не зареєстрував розлучення в органі РАГСу, заявник повинен представити документ, що підтверджує місце проживання другого із подружжя. Якщо ж розірвання шлюбу одним із подружжя вже було зареєстровано в даному органі РАГСу, такий документ не потрібен. До заяви про реєстрацію розірвання шлюбу додається копія рішення суду, що вступило в законну силу (або виписка із рішення суду), про розірвання шлюбу і квитанція про сплату державного мита. Якщо один з подружжя звільнений від сплати державного мита, він має право отримати свідоцтво про розірвання шлюбу незалежно від сплати другим із подружжя державного мита.