Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Таємниця усиновлення.

На забезпечення таємниці усиновлення спрямовані норми закону, що передбачають можливість зміни імені, прізвища, по-батькові усиновленого і запис усиновителів в свідоцтво про народження в якості батьків. Передбачена також можливість зміни місця народження усиновленої дитини і його народження. Однак дата народження може бути змінена не більш ніж на півроку, тобто усиновлений в межах півроку може бути записаний раніше, або навпаки, пізніше його фактичного народження (стаття 112 КпШС).

Зміна дати та місця народження усиновленого допускається лише у виключних випадках, коли без такої зміни неможливо забезпечити таємницю усиновлення.

Закон забезпечує можливість отримання таких документів про народження усиновленої дитини, з яких не можна було зробити висновок, що дитина усиновлена і не є рідною дитиною усиновителів. В той же час в книгах органів РАГСу зберігаються записи про усиновлення та про внесення змін в свідоцтво про народження дитини, з яких видно, що дитина усиновлена. Для забезпечення збереження таємниці усиновлення (стаття 112 КпШС України) забороняється органам РАГСу без згоди усиновителів, а в разі їх смерті без згоди органів опіки та піклування, повідомляти будь-які відомості про усиновлення, а також видавати виписки з книг реєстрації, з яких було б видно, що усиновителі не є кровними батьками усиновленого.

Заборона видачі виписок та повідомлення відомостей не розповсюджуються на запити органів суду та прокуратури, які мають право, в зв'язку з наявністю в них у провадженні певних справ, вимагати надання їм певних довідок та документів.

Для охорони інтересів усиновленого та усиновителів закон не тільки передбачає заходи, які забезпечують збереження таємниці, але й встановлює кримінальну відповідальність за її розголошення у вигляді виправних робіт строком до двох років або штрафу до 33 гривень 75 копійок, або громадської догани (стаття 115-1 КК України).