Стаття 223. Органи державного пожежного нагляду

Органи державного пожежного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконанням приписів та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду (статті 120, 175,188").

Від імені органів державного пожежного нагляду розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

1) головні державні інспектори з пожежного нагляду центрального та територіальних органів державного пожежного нагляду та їх заступники - штраф на громадян до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

1 ) старші державні інспектори з пожежного нагляду- штраф на громадян до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) головні державні інспектори з пожежного нагляду місцевих органів державного пожежного нагляду, державні інспектори з пожежного нагляду центрального та територіальних органів державного пожежного нагляду - штраф на громадян до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

  1.  державні інспектори з пожежного нагляду- штраф на громадян до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 19.12.86 р. № 3282-ХІ; законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 19.11.97 p. № 651/97-ВР, від 11.09.2003 р. № 1155-Iv)

(1)   Центральним органом виконавчої влади у сфері пожежного нагляду є Державна інспекція техногенної безпеки України. Згідно статті 223 цього Кодексу, органи державного пожежного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконанням приписів та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду, а саме:

- Стаття 120. Порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті

- Стаття 175. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки

- Стаття 1888. Невиконання приписів та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду.

(2)   Частина друга коментованої статті встановлює перелік посадових осіб органів державного пожежного нагляду, які мають право розглядати справи про адмінправопорушення, зазначені вище, та застосовувати за результатами їх розгляду адміністративні стягнення, і диференціює цей перелік залежно від розміру штрафу, який застосовується за ці порушення.