Стаття 244/5. Органи державного контролю за цінами

Органи державного контролю за цінами розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку формування та застосування цін і тарифів, а також невиконанням вимог органів державного контролю за цінами (статті 1652,1883).

Від імені органів державного контролю за цінами розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право начальник Державної інспекції з контролю за цінами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики та його заступники, начальники державних інспекцій з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники.

(Доповнено статтею 244 згідно із Законом України від 22.09.94 р. № 179/94-ВР, із змінами, внесеними згідно із законами України від 22.05.2003 р. № 860-1У, ВІД 15.01.2009 р. № 885-УІ)

(1)     Стаття 244-5 КУАП встановлює підвідомчість справ органам державного контролю за цінами. Центральним органом виконавчої влади у сфері контролю за цінами є Державна інспекція України з контролю за цінами. Згідно частини першої коментованої статті, органи державного контролю за цінами розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку формування та застосування цін і тарифів, а також невиконанням вимог органів державного контролю за цінами (статті 1652, 1883).

(2)     Від імені органів державного контролю за цінами розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право начальник Державної інспекції з контролю за цінами та його заступники, начальники державних інспекцій з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники.