Стаття 229. Органи автомобільного транспорту та електротранспорту

Органи автомобільного транспорту та електротранспорту (тролейбус, трамвай) розглядають справи про адміністративні правопорушення, зв'язані і порушенням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, правил користування автомобільним транспортом та електротранспортом (стаття 119, частина п'ята статті 133,

частини верша, друга, четверта, п'ята і сьома статті 133і, стаття 1332, частина друга статті 134, частина четверта статті 135).

Від імені органів автомобільного транспорту та електротранспорту розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

1) на автомобільному транспорті- директор Державного департаменту автомобільного транспорту - штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; заступники директора Державного департаменту автомобільного транспорту, начальники автотранспортних управлінь спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту в Автономній Республіці Крим та областях - штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; заступники начальників автотранспортних управлінь спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту в Автономній Республіці Крим та областях- штраф до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; контролери автотранспортних управлінь спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту в Автономній Республіці Крим та областях -- штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) на пасажирському електротранспорті (тролейбус, трамвай)- начальники трамвайно- тролейбусних управлінь, начальники трамвайно-тролейбусних депо, начальники служб руху і районів руху трамвайно-тролейбусних управлінь, контролери трамвайно- тролейбусних управлінь.

(Із змінами, внесеними згідно з указами Президії Верховної Ради Української PCP від

19.12.86   р. № 3282-ХІ, від 19.05.89 р. № 7542-ХІ; законами України від 23.12.93 р.№3785- ХІІ, від 05.10.2000 р. № 2029-ІІІ, від 24.09.2008 p. № 586-VI, Від 15.01.2009 р. № 885-VI, від 11.06.2009 p. № 1512-V)

(1)   Стаття 229 КУАП наводить вичерпний перелік адмінправопорушень, справи за якими уповноважені розглядати органи автомобільного транспорту та електротранспорту. Єдиним наглядовим органом у сфері автомобільного та електротранспорту є Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті. Частина друга коментованої статті закріплює перелік посадових осіб органів Дсржінспекції з безпеки на наземному транспорті, які мають право розглядати справи щодо відповідних адмінправопорушень та застосовувати за результатами їх розгляду адміністративні стягнення. Цей перелік потребує уточнень у зв'язку з проведеною оптимізацією системи органів автомобільного та електротранспорту і утворенням єдиного центрального органу виконавчої влади у цій сфері.

Стаття 230. Виключена

(згідно із Законом України від 19.01.95 р. Кк 8/95-ВР)