Стаття 230/1. Органи спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю

Органи спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з невиконанням законних вимог посадових осіб цих органів або створенням перешкод для діяльності цих органів (стаття 188е).

Від імені органів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

державні інспектори праці територіальних органів - штраф до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Головний державний інспектор праці України, його заступники; головні державні інспектори праці територіальних органів, їх заступники; державні інспектори праці спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю - штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 230 згідно із Законом України від 21.11.97 р. № 666/97-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 18.05.2004 р. № 1725-ІУ, від 19.02.2009 р. № 1027-УІ)

(1)     Спеціально уповноваженим органом з державного нагляду за додержанням законодавства про працю є Державна інспекція України з питань праці Міністерства соціальної політики України. Органи Держінспекції України з питань праці уповноважені розглядати справи за статтею 188-6 цього Кодексу, а саме, щодо невиконання законних вимог посадових осіб органів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю або створення перешкод для діяльності цих органів.

(2)     Від імені Держінспекції України з питань праці розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

державні інспектори праці територіальних органів Держінспекції - штраф до вісімдесята неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Головний державний інспектор праці України, його заступники; головні державні інспектори праці територіальних органів, їх заступники; державні інспектори праці Держінспекції України з питань праці - штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.