Стаття 228. Центральний орган виконавчої влади з питань цивільної авіації

Центральний орган виконавчої влади з питань цивільної авіації розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням правил безпеки польотів, правил поведінки на повітряному судні, правил міжнародних польотів, правил пожежної безпеки на повітряному транспорті (стаття 111, частина перша статті 112, стаття 113, частина друга статті 120).

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань цивільної авіації розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: керівник центрального органу виконавчої влади з питань цивільної авіації та його заступники, державні інспектори, уповноважені на проведення перевірок посадові особи центрального органу виконавчої влади з питань цивільної авіації, керівники аеропортів, начальники служб авіаційної безпеки аеропортів та їх заступники.

Розмір штрафу, що накладається державними інспекторами та уповноваженими на проведення перевірок посадовими особами центрального органу виконавчої влади з питань цивільної авіації, керівниками аеропортів, начальниками служб авіаційної безпеки аеропортів та їх заступниками, не може перевищувати ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від

19.12.86   р. № 3282-ХІ ; законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 23.12.98 р.№ 352- XIV, від 05.04.2001 p. № 2342-Ш, від 05.04.2001 p. № 2360-Ш; у редакції Повітряного кодексу України від 19.05.2011 p. № 3393-VT)

(1)     Державна авіаційна служба України розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням правил безпеки польотів, правил поведінки на повітряному судні, правил міжнародних польотів, правил пожежної безпеки на повітряному транспорті (стаття 111, частина перша статті 112, стаття 113, частина друга статті 120).

(2)     Від імені Державіаслужби розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: керівник Державіаслужби та його заступники, державні інспектори, уповноважені на проведення перевірок посадові особи Державіаслужби, керівники аеропортів, начальники служб авіаційної безпеки аеропортів та їх заступники.

(3)     Розмір штрафу, що накладається державними інспекторами та уповноваженими на проведення перевірок посадовими особами Державіаслужби, керівниками аеропортів, начальниками служб авіаційної безпеки аеропортів та їх заступниками, обмежено 100 НМДГ (1700 грн.). У разі, якщо має бути накладено штраф у розмірі, що перевищує цю суму, адмінстягнення у виді штрафу понад 1700 грн. може застосувати тільки головою Державної авіаційної служби України та його заступниками.