Стаття 238/4. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері захисту рослин

Спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері захисту рослин розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про захист рослин (стаття 83і), а також щодо невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин (етап я 188").

Від імені органів, зазначених у цій статті, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

  1.  Головний державний інспектор захисту рослин України і його заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) головні державні інспектори захисту рослин Автономної Республіки Крим, областей та їх заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

  1.  головні державні інспектори захисту рослин районів - штраф на громадян до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 2384 згідно із Законом України від 11.01.2000 р. № 1368-ХІУ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 14.03.2007 р. № 736-У)

(1)  Центральним у системі органів у сфері захисту рослин є Державна ветеринарна та фіто-санітарна служба України (також див. коментар до статті 238-2 цього Кодексу). В її межах діє Головна державна інспекція із захисту рослин України. Відповідно до статті 238-4 цього Кодексу органи у сфері захисту рослин розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про захист рослин (стаття 83і). а також щодо невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин (стаття 188 ). Від імені Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України мають право діяти інспектори Головної державної інспекції із захисту рослин України щодо розгляду справ про зазначені у частині першій цієї статті адміністративні правопорушення та накладати відповідні адміністративні стягнення у виді штрафу.