Стаття 234/1. Органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні

Органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з фінансових знань (стаття 164 ), порушенням порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (частини третя - сьома статті 166).

Від імені державної контрольно-ревізійної служби в Україні розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: начальник Головного контрольно-ревізійного управління в Україні та його заступники, начальники контрольно-ревізійних управлінь в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники.

(Доповнено статтею 234і згідно із Законом України від 26.01.93 р. № 2941а-ХІІ; із змінами, внесеними згідно із законами України від 05.04.2001 р. № 2372-Ш, від 19.05.2011 р. № 3384-VI)

(1)     Державний фінансовий контроль в Україні здійснює Державна фінансова інспекція України (колишнє Головне контрольно-ревізійне управління України). Органи Держфінінспекції України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з фінансових питань (стаття 1642), порушенням порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (частини третя - сьома статті 166).

(2)     Від імені Державної фінансової інспекції України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: голова Держфінінспекції України та його заступники, начальники управлінь Держфінінспекції в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники.