Стаття 241. Органи лісового господарства

Органи лісового господарства розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49,63 - 70,73,75,77,1885 цього Кодексу.

Від імені органів лісового господарства розглядати справи про адміністративні правопорушення 1 накладати адміністративні стягнення мають право: Керівник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі лісового господарства та його заступники, начальник, його заступники та спеціалісти управління охорони і захисту лісу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі лісового господарства, керівники, головні лісничі, начальники, старші інженери та інженери відділів охорони і захисту лісу державних органів лісового господарства Автономної Республіки Крим та областей, керівники, головні лісничі, старші інженери та інженери з охорони і захисту лісу держлісгоспів та інших державних лісогосподарських підприємств і організацій, начальник, заступник начальника з льотно-виробничої служби, командири авіаланок, старші льотчики-спостерігачі та льотчики-спостерігачі баз авіаційної охорони лісів, лісничі, помічники лісничих, майстри лісу.

Старшими Інженерами та інженерами відділів охорони і захисту лісу державних органів лісового господарства Автономної Республіки Крим та областей, старшими інженерами та інженерами з охорони і захисту лісу держлісгоспів та інших державних лісогосподарських підприємств і організацій, старшими льотчиками-спостерігачами та льотчиками- спостерігачами баз авіаційної охорони лісів, лісничими, помічниками лісничих та майстрами лісу штраф до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за правопорушення, передбачені статтями 70 та 77 цього Кодексу, може стягуватися на місці.

(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від

03.04.86   р. № 2010-ХІ; законами України від 06.03.96 p. № 81/96-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. 2342-Ш, від 16.06.2011 p. № 3532-VI)

(1)   Центральним у системі органів лісового господарства с Державне агентство лісових ресурсів України. Відповідно до частини 1 статті 24 і цього Кодексу органи Держагентства лісових ресурсів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49,63 - 70, 73, 75 , 77, 1885 цього Кодексу. Перелік посадових осіб, що уповноважені від імені органів Держагентства лісових ресурсів розглядати справи про адміністративні правопорушення, зазначені вище, наведено в частинах 2 і 3 цієї статті.