Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 158-1. Голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз

  1.  Голосування виборцем, який бере участь у виборах або референдумі на ви­борчій дільниці більше ніж один раз, -

карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

  1.  Те саме діяння, вчинене за змовою з членом виборчої комісії або комісії з референдуму, -

 

 

карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

(Кодекс доповнено статтею 158і згідно із Законом України № 1616-VI від 21 серпня 2009р.).

  1.  Суспільна небезпечність даного злочину полягає в тому, що він завдає шкоди виборчим та референдним правам громадян України, а саме принципу рівного ви­борчого права, згідно з яким кожний виборець має право тільки на один голос.
  2.  Об’єктивна сторона злочину виявляється у голосуванні виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз. При цьому не має значення, на одній дільниці виборець голосував декілька разів, або по одному разу на декількох різних дільницях, однак, важливо, щоб це були вибори одного виду. Обов’язковою ознакою об’єктивної сторо­ни злочину є час його вчинення. Закон визначає, що голосування має місце тоді, коли воно відбувається безпосередньо під час проведення виборів або референдуму. Зви­чайно таким часом є період, встановлений для голосування: із 08.00 до 22.00 години без перерви.
  3.  Злочин буде закінченим з моменту, коли виборець хоча б вдруге вкинув бюлетень у виборчу скриньку.
  4.  Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. Винна осо­ба усвідомлює, що порушує принцип рівного виборчого права, голосуючи більше ніж один раз, і бажає вчинити такі дії. Мотиви і мета даного злочину можуть бути різни­ми. Їх встановлення не впливає на кваліфікацію вчиненого діяння.
  5.  За частиною 1 ст. 158і КК суб’єктом злочину є виборець, тобто громадянин України, що досяг 18-ти років і має право голосу.
  6.  За частиною 2 ст. 158і КК передбачена відповідальність за те саме діяння, вчи­нене за змовою із членом виборчої комісії або комісії з референдуму. Про поняття змови див. коментар до ст. 28 КК. Суб’єктом цього злочину, крім виборця, є член ви­борчої комісії або комісії з референдуму.