Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 167. Зловживання опікунськими правами

Використання опіки чи піклування з корисливою метою на шкоду підопіч­ному (зайняття житлової площі, використання майна тощо) -

карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

(Стаття 167 у редакції Закону України № 2556-УІ від 23 вересня 2010 р.)

  1.  Об’єктивна сторона злочину полягає у використанні опіки або піклування на шкоду підопічному. Це, наприклад, зайняття житлової площі, використання його майна, привласнення речей, розтрата цінностей підопічного, а також порушення май­нових прав потерпілого внаслідок укладання невигідних для нього договорів.
  2.  Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом, причому використання опіки чи піклування на шкоду підопічному потребує встановлення ко­рисливої мети, тобто прагнення винного мати вигоду майнового характеру за рахунок потерпілого. При цьому реальне отримання такої вигоди для складу даного злочину не є обов’ язковим.
  3.  Суб’єкт злочину, що розглядається, - спеціальний. Ним визнається особа, при­значена у встановленому законом порядку опікуном або піклувальником.