Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

Стаття 130. Роз'яснення особам, які беруть участь у справі, їхніх прав та обов'язків

1. Головуючий у судовому засіданні роз'яснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їхні права та обов'язки, встановлені цим Кодексом. Одночасно особам, які беруть участь у справі, видається пам'ятка про їхні права та обов'язки, встановлені цим Кодексом.

290

 

j

  1. Особи, які беруть участь у справі, мають закріплені в за  коні процесуальні права та обов'язки (ст.ст. 49, 51, 54КАСУкра-  їни). Стаття, що коментується, містить правило, згідно з яким  головуючий у судовому засіданні повинен роз'яснити сторонам  та іншим особам, які беруть участь у справі, їхні процесуальні  права та обов'язки. Обізнаність осіб, які беруть участь у справі  щодо змісту своїх процесуальних прав та обов'язків, дозволить  їм свідомо розпоряджатися правами, відстоюючи свої інтереси у  судовому засіданні та виконувати обов'язки.
  2. Крім усного роз'яснення особам, які беруть участь у спра  ві, їхніх прав та обов'язків їм видається пам'ятка про права та  обов'язки, встановлені Кодексом - це теж має на меті підви  щення обізнаності і спрощення використання процесуальних  прав та виконання обов'язків сторонам та іншим особам, які бе  руть участь у справі.