Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

ВІНДИКАЦІЯ

(лат. уіпалсаііо, від уіпсіісо - захищаю, заявляю претензію, вимагаю) - витребування майна власником із чужого незаконного володіння. Від недобросовісного набувача власник може витребувати майно в усіх випадках без будь-яких обмежень. Від добросовісного набувача майно може бути витребуване власником у двох випадках: якщо майно було одержане добросовісним набувачем безоплатно; якщо майно вибуло із володіння власника поза його волею (загублене власником або осо-

бою, якій майно було передане власником у володіння, наприклад орендарем, охоронцем; викрадене у того чи іншого; вибуло з їх володіння іншим шляхом поза їх волею). Гроші та цінні папери на пред'явника не можуть бути витребувані від добросовісного набувача.

ВКЛАДИ - грошові суми, внесені в банк юридичними чи фізичними особами на зберігання на певних умовах. По закінченні встановленого терміну зберігання В. підлягають поверненню власнику або іншій особі за його вказівкою. Власники В. одержують прибуток у вигляді встановлених відсотків від вкладеної суми та в іншій формі, здійснюють безготівкові розрахунки. Доходи від В. не підлягають оподаткуванню. В. бувають таких видів: безстрокові, строкові, на пред'явника, виграшні, іменні та ін.

ВЛАДА - у загальному розумінні здатність і можливість вирішальним чином впливати на діяльність і поведінку людей за допомогою волі, авторитету, права, насильства. Політична влада в суспільстві принципово належить народу і може здійснюватись безпосередньо (сход, віче, референдум) або через представницькі органи. Саме ступінь і характер участі населення у формуванні представницьких органів і контролі за їхньою діяльністю визначають рівень демократії в суспільстві. Конституція України проголосила принцип розподілу влади на законодавчу, виконавчу й судову. Цей принцип слід сприймати дещо умовно, в розумінні намагання закріпити систему стримувань і противаг як гарантію від узурпації влади, бо влада має розглядатись як категорія ■ неподільна, для здійснення якої використовуються різні функції, що надаються певним органам і особам. До речі, цілком слушним є твердження, що, крім названих, можуть бути й інші функції влади, напр. контрольна.