Всього на сайті:

Дисертацій, Курсових: 2875

Підручників з права онлайн: 41

НПК кодексів України онлайн: 16

ГРОШОВИЙ ПЕРЕКАЗ

-переказ грошових коштів через підприємства зв'язку. Г. п. здійснюється "ідприємствами, установами, організаціями й громадянами. Г. п. для юридичних осіб має містити точне найменування переказоодержувача, номер його поточного (позикового, бюджетного) рахунку і найменування банку, в якому його відкрито, та його реквізити. Г. п. для фізичних осіб має містити точні прізвище та ініціали, а також докладну адресу переказоодержувача.

Без обмеження суми від підприємств приймаються Г. п.: на ім'я окремих громадян, належних безпосередньо їм (пенсії, аліменти, авторські гонорари, заробітна плата); на витрати для виплати заробітної плати по організованому набору робітників та по заготівлі сільськогосподарської продукції; готівкових сум від торговельного виторгу; податків та інших коштів для зарахування на банківські рахунки.

Обслуговування клієнтів здійснюється банками за оплату (готівкою або платіжними зборами, які включаються в загальну суму платіжного доручення). Банк, що обслуговує переказоодержувача, приймає для акцепту його доручення, виписане на одне з найближчих підприємств зв'язку, яке має рахунок з переказних операцій у цій самій або

грошовий переказ

іншій установі банку, розташованому в тому ж місці. Банк переказоодержувача сповіщає його, для розрахунків з якими підприємствами можна виписувати доручення, акцептовані банком.